Dary od zachodniopomorskiej "S" dla pogotowia

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie odebrali środki ochrony osobistej przed koronawirusem. Maseczki, filtry i specjalne koszulki przekazali Mieczysław Jurek, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego i wiceprzewodniczący ZR Dariusz Mądraszewski.
 Dary od zachodniopomorskiej "S" dla pogotowia
ZR Pomorze Zachodnie

- Zrezygnowaliśmy z tegorocznych obchodów jubileuszu 40.lecia powstania NSZZ Solidarność i podpisania Porozumień Sierpniowych. Planowaliśmy te dwie rocznice obchodzić uroczyście, program rozpisany był na wiele tygodni - miały odbywać się koncerty, zawody sportowe, akcje promocyjne, wystawy, konferencje, pikniki. Ale sytuacja jest szczególna, spadła na nas pandemia i zweryfikowaliśmy nasze plany. Solidarność wymaga pomocy ludziom. Dlatego wszystkie środki, jakie planowaliśmy wydać na obchody, przeznaczyliśmy dla pogotowia ratunkowego

- powiedział Mieczysław Jurek.
 

Pieniądze ze środków Zarządu Regionu i zbiórki, przeprowadzonej przez wszystkie organizacje NSZZ Solidarność w regionie oraz dotacje przekierowane na prośbę ZR od sponsorów obchodów na rzecz pogotowia pozwoliły na zakupy środków osobistej wartych około 200 tysięcy złotych.

- Przekazywaliśmy je systematycznie podczas ostatnich miesięcy, teraz ratownicy dostali ostatnią transzę: specjalistyczne koszulki, w których nie będą pocić się pod kombinezonami, włoskie maseczki wielokrotnego użytku z filtrem działającym antywirusowo przez miesiąc i wymienne filtry. Wcześniej przekazywaliśmy m.in. maseczki, przyłbice i płyny dezynfekcyjne

- opowiadał Dariusz Mądraszewski.
 

Grzegorz Wasiak, ratownik medyczny z filii WSPR w Kołobrzegu, spytany przez dziennikarzy o to, czy pogotowie nie cierpi na "nadmiar bogactwa" w zakresie środków ochrony antywirusowej zdecydowanie stwierdził:

- Mamy pewność, że drugi etap pandemii nadejdzie. Każda pomoc jest na wagę złota.


Przewodniczący i wiceprzewodniczący Zarządu Regionu poinformowali, że pozostawili pewną rezerwę środków na jesień. Jeśli, tak jak zapowiadają epidemiolodzy, nadejdzie drugi rzut pandemii, zostaną zakupione kolejne środki zabezpieczenia dla pogotowia.


Ankieta
Czy popierasz weto Polski i Węgier do budżetu UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz weto Polski i Węgier do budżetu UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura