"Jak to się stało, że na Rafała Trzaskowskiego głosowało tyle osób?". Mocna refleksja Patryka Jakiego

Dokąd prowadzisz Polskę Zjednoczona Prawico? Każdy w naszym środowisku powinien się zastanowić, dlaczego lewicowa ideologia podbija umysły młodych i mieszkańców miast? – pyta w swoim wpisie na Facebooku europoseł Patryk Jaki.
 "Jak to się stało, że na Rafała Trzaskowskiego głosowało tyle osób?". Mocna refleksja Patryka Jakiego
/ YouTube / Onet Opinie
"Wielu z Was, szczególnie tych, którzy bardziej interesują się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób, pomimo oczywistych faktów" – zaczyna swój wpis w mediach społecznościowych europoseł i polityk Solidarnej Polski Patryk Jaki. Były wiceminister sprawiedliwości przywołał przy tym "twarde dane pokazujące, że Polska rozwija się kilka razy lepiej niż za czasów PO".

Zdaniem Jakiego warto zadać pytanie dlaczego młodzież oraz wielkie miasta w znaczącej większości wybrały w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafała Trzaskowskiego. Europoseł uważa, że poparcie dla liberalnego polityka opiera się na "siedmiu fortecach": socjalizacji za pomocą "szantażu ambicjonalnego", socjalizacji medialnej, socjalizacji z uczelni wyższych, socjalizacji korporacyjnej, socjalizacji instytucjonalnej, NGO oraz kultury.




Europarlamentarzysta wyraża zmartwienie, że wymienionego przez niego elementy można zauważyć w decyzjach wyborców: "Ta wroga socjalizacja zatruwa każdego roku dużą cześć Polaków, głównie młodych . Niestety, nie widzę tu tamy instytucjonalnej i przemyślanej alternatywy. I nie zdziwmy się, jak retoryka ludzi pokroju R. Trzaskowskiego będzie za chwilę trafiała nie do 48% ale np. do 51% społeczeństwa, a w kolejnym roku do 11 czy 12 mln ludzi i prawica za chwilę, zostanie zepchnięta do długoletniej defensywy".

Jaki niepokoi się także procesem "uplatfarmiania" Zjednoczonej Prawicy, która - zdaniem europosła - przedstawia polityków Solidarnej Polski i wszystkich tych twardo broniących chrześcijańskich wartości jako radykałów.

"Często przestaje czuć się komfortowo w obozie, który nazywa się „Zjednoczona Prawica”? Dlaczego np. „ziobryści” są lżeni w mediach przez innych, oczywiście „anonimowych polityków”, bo MS zajmuje się np. wspieraniem organizacji chrześcijańskich, wydawaniem publikacji o ideologii „gender” czy prowadzeniem polityki historycznej w „Muzeum Żołnierzy Wyklętych”? Dlaczego ludzie ideowi, którym i tak już niełatwo żyje się w dużych miastach (są wyzywani na ulicach i mediach III RP), każdego tygodnia są jeszcze poniżani przez „własne elity”? Stworzono u nas jakiś system kozetki, na której co jakiś czas trzeba się spowiadać ze swojej prawicowości, bo to „szkodzi kampanii jednej czy drugiej”. Tymczasem fakty są takie, że Andrzej Duda wygrał wybory głosami prawicy" – czytamy we wpisie europarlamentarzysty.

"Dokąd prowadzisz Polskę Zjednoczona Prawico? Każdy w naszym środowisku powinien się zastanowić, dlaczego lewicowa ideologia podbija umysły młodych i mieszkańców miast? Czy dlatego, że ich liderzy się jej wstydzą? Czy może dlatego, że o nią bezwzględnie walczą? A potem nasz obóz musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce być »prawicą retoryczną« czy prawdziwą. To dylemat, który jest obecny w naszym politycznym środowisku od 2015 roku. Mianowicie, czy wielkim wysiłkiem i siłą rzeczy z problemami, mamy reformować państwo i walczyć o naszą cywilizację? Czy na agendę wrzucić politykę »ciepłej wody w krainie 2« i uznać, że walka cywilizacyjna jest już przegrana (bo cały zachód przegrał, to my też przegrany - to niestety słyszałem już wielokrotnie w naszym obozie) i zająć się tylko »utrzymaniem sterowności państwa« wg bieżących potrzeb. A w sprawach wrażliwych, jak: sądy, media, uczelnie wyższe, kultura dogadać się z układem III RP, a wszystko domknąć koalicją z PSL(które wiadomo, że będzie przeciwko dużym reformom 3RP). Czyli »uplatformić« nasz obóz i »z głowy«" – pisze Jaki.

Były wiceszef resortu sprawiedliwości przywołał także publicystę portalu Tysol.pl i Tygodnika Solidarność prof. Davida Engelsam, który wyznał, że wyemigrował ze swojej ojczystej Belgii do Polski również dlatego, że w zachodniej Europie spodziewa się kryzysu wartości.

"Jaka więc odpowiedź na tytułowe pytanie: dokąd idziesz? Która droga najlepsza dla Polski? Mocna droga wartości. Kultura, media, etyka chrześcijańska, trzeci sektor, reformy państwa, dbałość o środowisko, patriotyzm. Jaka jest alternatywna droga? Przymilanie się do »mainstreamu«, bycie »fajnym«, dostosowanie się do trendów sekularyzacyjnych, »bycie jak druga strona«, dogadywanie się z »układem« i koalicja z PSL-em. Do tego postępujące »rozmycie ideowe« i realizowanie programu »ciepłej wody w kranie«. Zdecydowanie nie! Musimy podjąć walkę o odzyskanie ducha i polskich wartości dla naszej młodzieży. Tych polskich wartości, które 100 lat temu »nad Wisłą« zmieniły losy świata" – zakończył swój wpis Patryk Jaki. 




/Facebook


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
3 lata więzienia za nawoływanie do nienawiści ze względu na orientację. Szykują się zmiany w kodeksie karnym z ostatniej chwili
3 lata więzienia za "nawoływanie do nienawiści ze względu na orientację". Szykują się zmiany w kodeksie karnym

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt dot. zmian w kodeksie karnym, zaproponowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Resort próbuje przeforsować zaostrzenie przepisów ws. tzw. "mowy nienawiści".

Odwołanie gen. Gromadzińskiego. Szef MON zabiera głos z ostatniej chwili
Odwołanie gen. Gromadzińskiego. Szef MON zabiera głos

Nasi sojusznicy zostali poinformowani o odwołaniu gen. Jarosława Gromadzińskiego ze stanowiska dowódcy Eurokorpusu z odpowiednim wyprzedzeniem - powiedział w czwartek szef MON Władysław Kosiniak Kamysz. Zapewnił, że "nie ma żadnego zaniepokojenia między nami a sojusznikami".

Neoprokuratura usiłuje zastraszyć adwokata Fundacji Profeto? z ostatniej chwili
Neoprokuratura usiłuje zastraszyć adwokata Fundacji Profeto?

Mec. Krzysztof Wąsowski, adwokat Fundacji Profeto, opisuje w mediach społecznościowych szokujące zachowanie prokuratorów po zatrzymaniu ks. Michała O., którzy mieli namawiać go, aby… zrezygnował z obrony duchownego. 

Szef KPRM: Nie należy się spodziewać, że konsultacje z Ukrainą przyniosą jakiś przełom z ostatniej chwili
Szef KPRM: Nie należy się spodziewać, że konsultacje z Ukrainą przyniosą jakiś przełom

– Nie należy się spodziewać, że czwartkowe polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe przyniosą jakiś przełom; w sprawie rolnictwa stanowiska są rozbieżne. Ważne, że prowadzimy dialog, ale stan rozmów nie jest jeszcze zadowalający – powiedział PAP szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec.

Rafał Trzaskowski zapowiedział zwolnienie brata „Pablo Moralesa” z ostatniej chwili
Rafał Trzaskowski zapowiedział zwolnienie brata „Pablo Moralesa”

Na antenie TVP Info trwa debata wyborcza kandydatów na prezydenta stolicy. Rafał Trzaskowski zapowiedział zwolnienie brata bliźniaka „Pablo Moralesa”. Przypomnijmy, że znany dziennikarz śledczy Marcin Dobski na łamach Salonu24 poinformował, że brat „Pablo Moralesa” jest prezesem podlegającej Rafałowi Trzaskowskiemu spółki i hejtuje w sieci.

Sensacyjne dane: Polska najważniejszym partnerem handlowym Niemiec z ostatniej chwili
Sensacyjne dane: Polska najważniejszym partnerem handlowym Niemiec

„Chiny zepchnięte z pierwszego miejsca: Polska po raz pierwszy najważniejszym partnerem handlowym Berlina” – pisze tagesspiegel.de.

Prof. Zbigniew Krysiak: Europejskie superpaństwo doprowadzi do wywłaszczenia obywateli Wiadomości
Prof. Zbigniew Krysiak: Europejskie superpaństwo doprowadzi do wywłaszczenia obywateli

Instytut Myśli Schumana zainicjował Solidarny Ruch Oporu przeciwko superpaństwu w Europie. O tym i o skutkach zbudowania europejskiego superpaństwa mówił na kanale Optyka Schumana prof. Zbigniew Krysiak, założyciel i przewodniczący Rady Programowej Instytutu.

Morawiecki: Akcją służb rząd chce przykryć swoją ogromną nieudolność z ostatniej chwili
Morawiecki: Akcją służb rząd chce przykryć swoją ogromną nieudolność

– Dlaczego akurat teraz, przed świętami, obecny rząd przedsięwziął taką akcję? Odpowiedź jest oczywista. Rząd chce przykryć swoją ogromną nieudolność w realizacji obietnic wyborczych – powiedział były premier Mateusz Morawiecki na antenie telewizji wPolsce.

Atak terrorystyczny pod Moskwą. USA wydały komunikat z ostatniej chwili
Atak terrorystyczny pod Moskwą. USA wydały komunikat

– Rosjanie wiedzą, że ich twierdzenia na temat odpowiedzialności USA i innych państw za zamach w Krasnogorsku są kategorycznie fałszywe – powiedział w środę rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller. Skomentował w ten sposób wypowiedzi przedstawicieli Kremla obwiniające USA i Ukrainę za atak dżihadystów.

Agencja S&P obniża prognozę PKB Polski z ostatniej chwili
Agencja S&P obniża prognozę PKB Polski

Wzrost gospodarczy w Polsce w 2024 r. wyniesie 2,8 proc., a więc będzie niższy niż wynikało z wcześniejszych prognoz – poinformowało S&P Global. Powodem obniżki prognozy jest słaby wzrost w Europie Zachodniej – wyjaśniono.

REKLAMA

"Jak to się stało, że na Rafała Trzaskowskiego głosowało tyle osób?". Mocna refleksja Patryka Jakiego

Dokąd prowadzisz Polskę Zjednoczona Prawico? Każdy w naszym środowisku powinien się zastanowić, dlaczego lewicowa ideologia podbija umysły młodych i mieszkańców miast? – pyta w swoim wpisie na Facebooku europoseł Patryk Jaki.
 "Jak to się stało, że na Rafała Trzaskowskiego głosowało tyle osób?". Mocna refleksja Patryka Jakiego
/ YouTube / Onet Opinie
"Wielu z Was, szczególnie tych, którzy bardziej interesują się państwem i polityką zastanawia się, jak to się stało, że na R.Trzaskowskiego głosowało tyle osób, pomimo oczywistych faktów" – zaczyna swój wpis w mediach społecznościowych europoseł i polityk Solidarnej Polski Patryk Jaki. Były wiceminister sprawiedliwości przywołał przy tym "twarde dane pokazujące, że Polska rozwija się kilka razy lepiej niż za czasów PO".

Zdaniem Jakiego warto zadać pytanie dlaczego młodzież oraz wielkie miasta w znaczącej większości wybrały w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafała Trzaskowskiego. Europoseł uważa, że poparcie dla liberalnego polityka opiera się na "siedmiu fortecach": socjalizacji za pomocą "szantażu ambicjonalnego", socjalizacji medialnej, socjalizacji z uczelni wyższych, socjalizacji korporacyjnej, socjalizacji instytucjonalnej, NGO oraz kultury.




Europarlamentarzysta wyraża zmartwienie, że wymienionego przez niego elementy można zauważyć w decyzjach wyborców: "Ta wroga socjalizacja zatruwa każdego roku dużą cześć Polaków, głównie młodych . Niestety, nie widzę tu tamy instytucjonalnej i przemyślanej alternatywy. I nie zdziwmy się, jak retoryka ludzi pokroju R. Trzaskowskiego będzie za chwilę trafiała nie do 48% ale np. do 51% społeczeństwa, a w kolejnym roku do 11 czy 12 mln ludzi i prawica za chwilę, zostanie zepchnięta do długoletniej defensywy".

Jaki niepokoi się także procesem "uplatfarmiania" Zjednoczonej Prawicy, która - zdaniem europosła - przedstawia polityków Solidarnej Polski i wszystkich tych twardo broniących chrześcijańskich wartości jako radykałów.

"Często przestaje czuć się komfortowo w obozie, który nazywa się „Zjednoczona Prawica”? Dlaczego np. „ziobryści” są lżeni w mediach przez innych, oczywiście „anonimowych polityków”, bo MS zajmuje się np. wspieraniem organizacji chrześcijańskich, wydawaniem publikacji o ideologii „gender” czy prowadzeniem polityki historycznej w „Muzeum Żołnierzy Wyklętych”? Dlaczego ludzie ideowi, którym i tak już niełatwo żyje się w dużych miastach (są wyzywani na ulicach i mediach III RP), każdego tygodnia są jeszcze poniżani przez „własne elity”? Stworzono u nas jakiś system kozetki, na której co jakiś czas trzeba się spowiadać ze swojej prawicowości, bo to „szkodzi kampanii jednej czy drugiej”. Tymczasem fakty są takie, że Andrzej Duda wygrał wybory głosami prawicy" – czytamy we wpisie europarlamentarzysty.

"Dokąd prowadzisz Polskę Zjednoczona Prawico? Każdy w naszym środowisku powinien się zastanowić, dlaczego lewicowa ideologia podbija umysły młodych i mieszkańców miast? Czy dlatego, że ich liderzy się jej wstydzą? Czy może dlatego, że o nią bezwzględnie walczą? A potem nasz obóz musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce być »prawicą retoryczną« czy prawdziwą. To dylemat, który jest obecny w naszym politycznym środowisku od 2015 roku. Mianowicie, czy wielkim wysiłkiem i siłą rzeczy z problemami, mamy reformować państwo i walczyć o naszą cywilizację? Czy na agendę wrzucić politykę »ciepłej wody w krainie 2« i uznać, że walka cywilizacyjna jest już przegrana (bo cały zachód przegrał, to my też przegrany - to niestety słyszałem już wielokrotnie w naszym obozie) i zająć się tylko »utrzymaniem sterowności państwa« wg bieżących potrzeb. A w sprawach wrażliwych, jak: sądy, media, uczelnie wyższe, kultura dogadać się z układem III RP, a wszystko domknąć koalicją z PSL(które wiadomo, że będzie przeciwko dużym reformom 3RP). Czyli »uplatformić« nasz obóz i »z głowy«" – pisze Jaki.

Były wiceszef resortu sprawiedliwości przywołał także publicystę portalu Tysol.pl i Tygodnika Solidarność prof. Davida Engelsam, który wyznał, że wyemigrował ze swojej ojczystej Belgii do Polski również dlatego, że w zachodniej Europie spodziewa się kryzysu wartości.

"Jaka więc odpowiedź na tytułowe pytanie: dokąd idziesz? Która droga najlepsza dla Polski? Mocna droga wartości. Kultura, media, etyka chrześcijańska, trzeci sektor, reformy państwa, dbałość o środowisko, patriotyzm. Jaka jest alternatywna droga? Przymilanie się do »mainstreamu«, bycie »fajnym«, dostosowanie się do trendów sekularyzacyjnych, »bycie jak druga strona«, dogadywanie się z »układem« i koalicja z PSL-em. Do tego postępujące »rozmycie ideowe« i realizowanie programu »ciepłej wody w kranie«. Zdecydowanie nie! Musimy podjąć walkę o odzyskanie ducha i polskich wartości dla naszej młodzieży. Tych polskich wartości, które 100 lat temu »nad Wisłą« zmieniły losy świata" – zakończył swój wpis Patryk Jaki. 




/Facebook



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe