REKLAMA

Profanacja figury Chrystusa w Warszawie. Tusk: "Jezus zawsze stał po stronie..."

Jezus stał zawsze po stronie słabszych i krzywdzonych, nigdy po stronie opresyjnej władzy – uważa były szef polskiego rządu Donald Tusk.
 Profanacja figury Chrystusa w Warszawie. Tusk: "Jezus zawsze stał po stronie..."
/ European Parliament from EU - Wikimedia Commons

W nocy z wtorku na środę doszło do profanacji warszawskich pomników. Tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego nałożono m.in. na pomnik Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Policja dostała zgłoszenia o zdarzeniach przy pomnikach Mikołaja Kopernika, Jana Kilińskiego oraz Syrenki Warszawskiej, jednak ze zdjęć umieszczonych w internecie wynika, że takich zdarzeń było więcej.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta poinformował, że "w związku z oczywistym naruszeniem prawa" złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które brały udział w tej akcji. Jak dodał, ich czyn mógł wypełnić znamiona przestępstwa z art. 196 Kk oraz art. 261 Kk, czyli obrazy uczuć religijnych oraz znieważenia pomnika.
Tusk komentuje

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych szef Europejskiej Partii Ludowej, były polski premier Donald Tusk.

"Jako szef europejskich chrześcijańskich demokratów chciałbym przypomnieć, że Jezus stał zawsze po stronie słabszych i krzywdzonych, nigdy po stronie opresyjnej władzy" – napisał na Twitterze były lider PO.

 

/Twitter


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura