REKLAMA

[video] Rosyjskie media: Kolumna białoruskich wozów pancernych zmierza w kierunku granicy z Rosją

- Coś niepokoi Aleksandra Łukaszenkę. Kolumna transporterów opancerzonych sił zbrojnych Białorusi zmierza w kierunku granicy z Federacją Rosyjską - podaje NovayaGazeta.ru publikując film kolumny wozów opancerzonych BTR.
 [video] Rosyjskie media: Kolumna białoruskich wozów pancernych zmierza w kierunku granicy z Rosją
/ screen YouTube Nowaja Gazieta
Jak donosi nasz ekspert ds. wschodnich Marek Budzisz w tym samym czasie na Białorusi trwa seria wieców poparcia dla kandydatki opozycji w wyborach prezydenckich Swietłany Cichanouskiej. Demonstracji o podobnej skali, nie było na Białorusi od dawna.

Rosja z kolei dystansuje się od Łukaszenki, z którym stosunki pogarszają się od czasu konfliktu o wysokość ceł na surowce energetyczne, których podniesienie przez Rosję mocno uderzyło w białoruską gospodarkę. Według nieoficjalnych informacji Aleksander Łukaszenka miał nawet przejść wylew po spotkaniu z premierem Rosji i byłym ambasadorem Rosji na Białorusi.

- W wywiadzie dla ukraińskiej stacji Hromadskie Walery Cepkało [były ambasador Białorusi w Stanach Zjednoczonych, były doradca Łukaszenki - przyp. red.], który był w Moskwie, powiedział, że Kreml nie popiera Łukaszenki. Decyzja ta, jego zdaniem, wynika z faktu, że naród może zdecydować inaczej i Rosja nie chce powtarzać doświadczeń z Ukrainy.


- pisze Marek Budzisz

Źródło: NovayaGazeta.rucyk
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura