500+ w postaci bonu? Szef Solidarnej Polski reaguje

Nigdy nie uzyska naszego poparcia – stwierdził stanowczo szef resortu sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
 500+ w postaci bonu? Szef Solidarnej Polski reaguje
Robert Wąsik/Tygodnik Solidarność

Rząd jest pod wielkim wrażeniem funkcjonowania bonu turystycznego i poważnie zastanawia się nad zmianą funkcjonowania świadczenia 500+ – donosi portal Money.pl. Entuzjastycznie nastawiona do takiego pomysłu wydaje się być takżę wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która w rozmowie z portalem wyznała: – Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca.

Zmiana funkcjonowania świadczenia nie przypadła jednak do gustu wszystkim politykom Zjednoczonej Prawicy. W niedzielę wieczorem swój komentarz w mediach społecznościowych zamieściła była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło: "Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!".

CZYTAJ WIĘCEJ: "To pomysł bardzo zły. Nie idźmy tą drogą!" Beata Szydło ostro o pomyśle "bonów" zamiast gotówki 500+ 

Stanowczy komentarz ministra sprawiedliwości

Dziś, także w mediach społecznościowych, do tego pomysłu odniósł się szef Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który podkreślił, że pomysł zamiany wypłat 500+ na bony nie był konsultowany z jego partią.

"Pomysł zamiany wypłat #500plus na bony nie był konsultowany z @SolidarnaPL i nigdy nie uzyska naszego poparcia" – czytamy.
 

/Twitter

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura