Bosak: Przejrzałem Newsweeka, by zobaczyć co napisali w okładkowym tekście "Ordo Rusis"

W artykule ani słowa o Rosji i rzekomym wsparciu Kremla. Nic. Czyli tytuł to czysta propaganda – pisze na Twitterze były kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak.
 Bosak: Przejrzałem Newsweeka, by zobaczyć co napisali w okładkowym tekście "Ordo Rusis"
YouTube / Rzeczpospolita TV

"ORDO RUSIS. Członkowie Ordo Iuris mają wielkie wpływy, są w ministerstwach, sądach, szkołach. To oni stoją za światopoglądową rewolucją, którą planuje PiS" – brzmi tekst zamieszczony na okładce najnowszego tygodnika Newsweek prowadzonego przez Tomasza Lisa.

ZOBACZ: [FOTO] Najnowsza okładka Newsweeka uderza w Ordo Iuris. "Lepszej reklamy dzisiaj nie spotkacie" 

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak postanowił sprawdzić okładkowy tekst gazety i podzielić się opinią na jego temat na Twitterze. Jak podkreślił, w artykule "ani słowa o Rosji i rzekomym wsparciu Kremla". "Nic. Czyli tytuł to czysta propaganda" – zwrócił uwagę.

"Epitety typu »fundamentalizm« i tekst z którego wyłania się obraz profesjonalnego think-tanku. Autorka - Aleksandra Pawlicka - nie znalazła ani jednego przykładu na konflikt ekspertów @OrdoIuris z biskupami, ich wyjście poza główny nurt nauczania katolickiego czy jakiś przesadny tradycjonalizm. Mimo to uparcie używa błędnego i propagandowego terminu »fundamentaliści«" – napisał były kandydat na prezydenta.

"Paradoksalnie ujawnia tym samym swoje zacietrzewienie w obrębie ideologii tzw. progresywizmu, w świetle której każdy nie-heretycki i nie-sprywatyzowany katolicyzm jest »fundamentalizmem«. Katolicy mają zaprzeczać własnej wierze albo się zamknąć. To alternatywa szykowana dla nas" – dodał.
 

/Twitter

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura