Piątkowe posiedzenie Sejmu będzie przesunięte. Powodem koronawirus 

Piątkowe posiedzenie Sejmu, na którym posłowie mieli zająć się przede wszystkim stanowiskami Senatu do różnych ustaw, zostanie przesunięte; w poniedziałek wieczorem Prezydium Sejmu ustali nowy termin posiedzenia – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
 Piątkowe posiedzenie Sejmu będzie przesunięte. Powodem koronawirus 
Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz

Terlecki w rozmowie z PAP potwierdził, że posiedzenie Sejmu zaplanowane na 7 sierpnia zostanie przesunięte. "Dziś wieczorem będzie Prezydium Sejmu i ono ustali termin posiedzenia Sejmu" - powiedział wicemarszałek.

Jak dodał przesunięcie posiedzenie Sejmu wynika z odwołania obrad Senatu, które miały odbyć się w tym tygodniu (4-7 sierpnia). Posłowie w piątek mieli zajmować się przede wszystkim stanowiskami Senatu wobec szeregu ustaw.

Koronawirus w Senacie

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował w niedzielę PAP, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 4-7 sierpnia, zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Powodem jest choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego, który jest zakażony koronawirusem.

Na 6 sierpnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała Zgromadzenie Narodowe, które zbierze się w Sejmie. Przed Zgromadzeniem Andrzej Duda złoży przysięgę obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję.

/PAP

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura