CBA zatrzymało stołecznego urzędnika. "Chwilę wcześniej miał przyjąć łapówkę"

"Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w wyniku zaplanowanych i skoordynowanych czynności służbowych zatrzymali pracownika warszawskiego Urzędu Skarbowego tuż po przyjęciu przez niego kilkutysięcznej łapówki. Pieniądze przekazano w jednej z warszawskich kawiarni. Jak ustalili agenci CBA mężczyzna żądał ,,gratyfikacji” w zamian za załatwienie wstrzymania czynności egzekucyjnych – chodziło o  należności skarbowe w wysokości kilkuset tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
 CBA zatrzymało stołecznego urzędnika. "Chwilę wcześniej miał przyjąć łapówkę"
cba.gov.pl
 

 

Zgromadzone przez CBA materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Po doprowadzeniu do prokuratury z zatrzymanym zostaną wykonane dalsze czynności procesowe.
 

CBA przypomina, że osoby które dały się uwikłać w proceder i wręczyły korzyść majątkową mają możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności wynikającej z art. 229 par. 6 Kodeksu Karnego.
 

Zgodnie z Kodeksem Karnym warunkiem uniknięcia odpowiedzialności karnej, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, jest dobrowolne zawiadomienie organów ścigania. Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa

- podał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.


źródło: cba.gov.pl

 

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura