Zmarł Ireneusz Pasis - delegat na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność

3 sierpnia br., w wieku 50 lat zmarł Ireneusz Pasis - przewodniczący KZ NSZZ Solidarność w PeBeKa, członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność (w latach 2010-2018), delegat na Walne Zebranie Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Soldiarność oraz delegat na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność, członek rady nadzorczej KGHM.
 Zmarł Ireneusz Pasis - delegat na Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność
Solidarność

- Z wielkim bólem i smutkiem przyjąłem informację o śmierci naszego przyjaciela Ireneusza Pasisa. Śmierć Irka pogrąża nas w żałobie. Na ręce rodziny i przyjaciół Irka składam w imieniu Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność najszczersze kondolencje

- mówi Bogdan Orłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność.

Ireneusz Pasis od 1988 pracował w Zakładach Robót Górniczych w Lubinie – obecnie Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. w Lubinie jako górnik operator maszyn przodkowych. Od 2012 był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w PeBeKa S.A., od 2014 wiceprzewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność. Od 2011 do 2015 przewodniczył Radzie Pracowników w PeBeKa S.A. Od 2018 roku był członkiem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. z wyboru załogi.


Pogrzeb Ireneusza Pasisa odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godz. 13 na cmentarzu komunalnym w Oborze (Zacisze 1).


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura