Opolscy mundurowi oddali krew z okazji 40-lecia NSZZ "S" i święta policji

Grupową akcję oddawania krwi zorganizowali w piątek 31 lipca policjanci i funkcjonariusze służby więziennej należący do opolskiej Solidarności.
 Opolscy mundurowi oddali krew z okazji 40-lecia NSZZ "S" i święta policji
Solidarność Opole

- Postanowiliśmy uczcić zbliżający się jubileusz 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność oraz niedawne święto policji przez oddanie krwi na rzecz potrzebujących

- mówi dr Krzysztof Potaczek, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Garnizonu Opolskiego.
 

- Większość z obecnych funkcjonariuszy to Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi. Wszyscy są przyzwyczajeni, bo oddają krew na bieżąco. Nie trzeba dużo powtarzać ani namawiać – każdy jest chętny do takiej akcji. Krew jest darem i życiem, a jej oddawanie to jedyny i widoczny sposób na pomoc

- dodaje Rafał Mróz, przewodniczący "S" funkcjonariuszy służby więziennej okręgu opolskiego z siedzibą w Brzegu.

Z kolei kapitan Radosław Czarny, członek "S", funkcjonariusz służby więziennej z Zakładu Karnego w Nysie zwraca uwagę, że z samą organizacją przyjazdu nie było kłopotu, ale ze względu na pilną potrzebę oddania krwi oraz krótki okres napotkano jednak na trudności. Osoby wcześniej oddające krew musieli poczekać odpowiednio długo do następnej donacji, w związku z czym nie wszyscy modli uczestniczyć w tej akcji.


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura