"Droga do wojny domowej i anarchii". Poseł Platformy krytykuje Giertycha

Romanie, byłbym ostrożny z retoryką prawnej delegalizacji władzy – radzi mecenasowi Romanowi Giertychowi były minister spraw wewnętrznych, poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz.
 "Droga do wojny domowej i anarchii". Poseł Platformy krytykuje Giertycha
Flickr/MSWiA/CC BY-SA 2.0 / YouTube

"Ponieważ kilkudziesięciu senatorów powinno być na kwarantannie, to przyjście opozycji na Zgromadzenie Narodowe da kworum potrzebne do zaprzysiężenia PAD" – napisał w poniedziałek były polityk LPR, mecenas Roman Giertych i dodał ironicznie: "Brawo! Opozycja zawsze powinna pomagać PiS, szczególnie gdy ten opiera się na orzeczeniu nielegalnej izby SN. To racja stanu".

Na słowa mecenasa odpowiedział były minister spraw wewnętrznych za czasów rządów PO-PSL, poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

"A Panu Mecenasowi nie przeszkadza na sali sądowej, że SN jest nielegalny i tym samym orzekanie w PL jest bez sensu?" – zapytał polityk.

Sienkiewicz poradził również Giertychowi, aby ten był "ostrożny z retoryką prawnej delegalizacji władzy". "To nie jest państwowa polityka a droga do wojny domowej i anarchii" – stwierdził były minister.

 

Przypomnijmy, że zwołane na 6 sierpnia posiedzenie Zgromadzenia Narodowego rozpocznie się o godz. 10 w Sejmie. Andrzej Duda złoży wówczas przysięgę i tym samym obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję.

W związku ze szczególnym reżimem sanitarnym uczestnicy czwartkowego Zgromadzenia Narodowego będą mieć mierzoną temperaturę, zapewnione zostaną im też rękawiczki i maseczki ochronne, zaś na galerii sejmowej goście będą zajmowali co drugie miejsce.

/Twitter


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura