"Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę!". Ostre słowa prof. Finkelsteina o ustawie 447

Chciałbym zobaczyć gdzie są ci wszyscy spadkobiercy, chciałbym zobaczyć ilu ludzi oni zapytali i z iloma skonsultowali tę sprawę! – mówi o kontrowersyjnej ustawie 447 prof. Norman Finkelstein.
 "Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę!". Ostre słowa prof. Finkelsteina o ustawie 447
YouTube/wRealu24
– Ręce precz od Polski. Jeśli chodzi o moją rodzinę, to własność prywatna należy do mojego ojca i do rodziny mojej matki. Mój ojciec nie mówił o tym, ale wiem, że mieliśmy mały tartak niedaleko Warszawy, ojciec mojej matki był właścicielem sklepu z tytoniem, tak więc mogę powiedzieć, że była tam nieruchomość. Jednak nigdy, nigdy w najbardziej szalonej wyobraźni, nie pojawiła się w głowach moich dwóch braci i mnie, że chcielibyśmy jakichkolwiek kompensat z tytułu własności naszych rodziców! – stwierdził w rozmowie z dziennikarzem telewizji wRealu24 amerykański profesor żydowskiego pokolenia Norman Filkenstein.
Niezależny uczony, twórca książki "Przedsiębiorstwa Holocaust" podkreślił, że on, ani jego bracia, nigdy nie prosili kogokolwiek, aby odzyskać wspomnianą nieruchomość, czy dostać za nią rekompensatę. – Skoro to wszystko należało do naszej rodziny, to ci oszuści powinni pilnować własnych spraw i zostawić Polskę w spokoju. Moi bracia i ja mamy po 60 lat, nasze życie dobiega końca. Uzyskaliśmy znakomite wykształcenie, dzięki ciężkiej pracy naszych rodziców. Nikt z nas nie żądał czegokolwiek materialnego – podkreślił. 

– Nie potrzebowaliśmy tych nieruchomości i te wspomniane nieruchomości nie należą do tych skorumpowanych oszustów z żydowskich organizacji, którzy udają, że występują w moim i moich braci imieniu, żeby wyłudzić pieniądze i przelać je na swoje szwajcarskie konta bankowe – zaznaczył.
 

– Moja odpowiedź jest bardzo prosta - Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę, pracujcie i zostawcie Polaków w spokoju! (...) Chciałbym zobaczyć gdzie są ci wszyscy spadkobiercy, chciałbym zobaczyć ilu ludzi oni zapytali i z iloma skonsultowali tę sprawę! (...) W czyim imieniu zabieracie głos? Pokażcie mi w czyim imieniu występujecie


– zwrócił uwagę.

/wRealu24


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura