Caritas Polska uruchamia zbiórkę na pomoc ofiarom w Bejrucie

Caritas Polska uruchomił zbiórkę na pomoc ofiarom w Bejrucie. Na przeciwdziałanie skutkom wybuchu organizacja przeznaczyła na początek 100 tys. zł dla Caritasu Liban. Organizacja apeluje o wsparcie materialne.
WAEL HAMZEH Caritas Polska uruchamia zbiórkę na pomoc ofiarom w Bejrucie
WAEL HAMZEH
PAP/EPA
 

Ponad 4 tys. osób zostało rannych, a co najmniej 100 zginęło we wtorkowym wybuchu w Bejrucie. W Libanie został ogłoszony dwutygodniowy stan wyjątkowy i trzydniowa żałoba narodowa.
 

W informacji przekazanej PAP dyr. Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki ocenia, że pomocy może potrzebować kilkadziesiąt tysięcy osób.
 

"Dziś chcemy wysłać z Warszawy – miasta, które najlepiej wie, co to cierpienie – jasny sygnał, że solidaryzujemy się z nimi i mogą liczyć na nasze wsparcie. Na początek przekazujemy 100 tys. zł dla Caritasu Liban na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb. Jednocześnie uruchamiamy zbiórkę, dzięki której każdy z nas będzie miał możliwość dołożenia swojej cegiełki do odbudowy Bejrutu" – oświadczył ks. Iżycki.
 

Zapowiedział, że pieniądze ze zbiórki przeznaczone będą w pierwszej kolejności na dystrybucję żywności, pomoc medyczną ofiarom i na sprzątanie ulic. Za koordynację działań na miejscu będą odpowiedzialni pracownicy Caritasu Liban.
 

Poszkodowanych w Bejrucie można wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny o treści "Bejrut" na numer 72052 (2,46 zł z VAT) lub dokonując przelewu na konto Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "Bejrut".

 

Magdalena Gronek
/k

PAP/mgw/ joz/

 


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura