"Działalność skandaliczna i antypaństwowa". Wicemarszałek Senatu komentuje decyzję KO

Po prostu opozycja kontestuje tę sytuację, w której przegrywa kolejne, bodajże już chyba siódme, wybory z rzędu – twierdzi senator PiS Marek Pęk.
 "Działalność skandaliczna i antypaństwowa". Wicemarszałek Senatu komentuje decyzję KO
M. Marchlewska/Kancelaria Senatu

Klub Koalicji Obywatelskiej podjął decyzję, że na czwartkowe Zgromadzenie Narodowe wyśle niewielką delegację pod przewodnictwem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

"W Zgromadzeniu Narodowym - ze względu na szacunek dla instytucji państwowych - udział weźmie delegacja parlamentarzystów KO. W zaprzysiężeniu prezydenta nie wezmą udziału szefowie partii wchodzący w skład KO jako wyraz sprzeciwu wobec łamania przez Andrzeja Dudę Konstytucji RP" – napisał na Twitterze szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka.
"To jest działalność antypaństwowa"

Decyzję władz największej opozycyjnej partii skomentował na antenie radiowej Jedynki wicemarszałek Senatu, senator PiS Marek Pęk. Jego zdaniem jest to "działalność antypaństwowa".

– Po prostu opozycja kontestuje tę sytuację, w której przegrywa kolejne, bodajże już chyba siódme, wybory z rzędu. Jest to działalność skandaliczna – uważa polityk i dodaje, że jest to także "działalność bardzo negatywna z punktu widzenia pewnego standardu w polityce".

– To jest działalność antypaństwowa. Nie można tworzyć takiego wrażenia, że wybory są ważne, wybory są dobre, wybory są demokratyczne tylko wtedy, kiedy jedna opcja polityczna wygrywa, a kiedy wygrywa inna, to wtedy obrażamy się na demokrację – twierdzi wicemarszałek Senatu.

/DoRzeczy.pl/Polskie Radio


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura