Hołownia apeluje do polskich władz ws. katastrofy w Bejrucie. Europoseł PiS odpowiada

Widział Pan tych ludzi? Rozmawiał z nimi o tym jak wiele pomocy otrzymali z Polski? Polecam zapoznać się z raportem działalności "Kościół w potrzebie" – pisze do byłego kandydata na urząd prezydenta europoseł Dominik Tarczyński.
 Hołownia apeluje do polskich władz ws. katastrofy w Bejrucie. Europoseł PiS odpowiada
YouTube

Były kandydat na urząd Prezydenta RP Szymon Hołownia wystąpił z apelem o pomoc rządową dla dotkniętego tragedią Libanu.

"Przerażająca katastrofa w Bejrucie. Apeluję do polskich władz o udzielenie wymiernego wsparcia dla kraju, którego 30% mieszkańców to uchodźcy. MSZ na razie zajmuje się tym, że wśród ofiar nie ma Polaków. Gdzie jest nasze dumne państwo, które ma na ustach ma solidarność?" – czytamy we wpisie byłego kandydata na prezydenta.

Internauci wytknęli jednak Hołowni fakt, że kilka godzin wcześniej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wspólnie z szefem MSWiA podjął decyzję o skierowaniu pomocy do stolicy Libanu. "W pierwszej kolejności będą to niezbędne materiały medyczne. Po konsultacji ze stroną libańską wyślemy na miejsce także doświadczonych, polskich ratowników, którzy wielokrotnie nieśli pomoc w miejscach katastrof" – pisał szef polskiego rządu.
Mocna odpowiedź Tarczyńskiego

Do wpisu Szymona Hołowni postanowił odnieść się także europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

"Jak byłem w Libanie trzykrotnie. A Pan? Widział Pan tych ludzi? Rozmawiał z nimi o tym jak wiele pomocy otrzymali z Polski? Polecam zapoznać się z raportem działalności „Kościół w potrzebie” i przestać się kompromitować. Strażacy już wczoraj zadeklarowali gotowość wyjazdu" – czytamy we wpisie europarlamentarzysty.


 

/Twitter


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura