Dramat na finiszu Tour de Pologne. Nowe informacje o stanie zdrowia holenderskiego kolarza

Do makabrycznego wypadku doszło wczoraj tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne 2020 ze Stadionu Śląskiego do Katowic. - Stan zdrowia holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena, który uległ wypadkowi jest ciężki, ale stabilny - poinformował dr Paweł Gruenpeter ze szpitala w Sosnowcu.
 Dramat na finiszu Tour de Pologne. Nowe informacje o stanie zdrowia holenderskiego kolarza
Fabio Jakobsen / By PB84 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81927775

Jak przekazał zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, kolarz, którego najpoważniejsze obrażenia dotyczą twarzo-czaszki, w nocy przeszedł pięciogodzinną operację i wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

W czwartek lekarze mają podjąć próbę wybudzania go ze śpiączki farmakologicznej.
 
Tuż przed metą Jakobsen, spychany przez swojego rodaka Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni, uderzył z ogromnym impetem w barierki i wyłamał je, zderzając się z sędzią obsługującym fotokomórkę.
 
Groenewegen został wykluczony z wyścigu i grożą mu dodatkowe sankcje ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Decyzją sędziów etap wygrał Jakobsen.

Przypomnijmy, że do szpitala w Sosnowcu trafił również poszkodowany w wypadku sędzia.
 
- Jego stan jest stabilny - zapewnił jeszcze wczoraj wieczorem Tomasz Świerkot, rzecznik placówki. Czesław Lang dodał w komunikacie prasowym wyścigu, że sędzia odzyskał już przytomność. 
 

/źródło: sport.onet.pl, wp.pl, PAP

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura