Popis pogardy Szymona Hołowni. „Nie potrzebuję oglądać zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy”

Wydawać by się mogło, że kurz po kampanijnych emocjach już opada, tymczasem część polityków i sympatyków opozycji nie może pogodzić się z wygraną prezydenta Dudy. Niektórzy z parlamentarzystów opozycji otwarcie mówią, że zbojkotują Zgromadzenie Narodowe z powodów politycznych. Głos w tej sprawie zabrał również Szymon Hołownia, który twierdzi, że nie potrzebuje oglądać wspomnianej uroczystości.
 Popis pogardy Szymona Hołowni. „Nie potrzebuję oglądać zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy”
Wikimedia Commons
Zgromadzenie Narodowe, wobec którego Andrzej Duda złoży przysięgę i rozpocznie drugą kadencją na stanowisku prezydenta RP odbędzie się dzisiaj o godz. 10.00. 
 
W czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego nie wezmą udziału m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i b. szef MSZ Radosław Sikorski, a także prezydent Warszawy i niedawny kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP Rafał Trzaskowski. Obecny ma być za to były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 
We wtorek Hołownia poinformował, że nie będzie uczestniczył w uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Dudy.
 
Pytany w TVN24 o powody swojej nieobecności na zaprzysiężeniu Dudy, podkreślił, że "po pierwsze dlatego, że jest epidemia koronawirusa w Polsce i nie należy organizować dużych zgromadzeń z udziałem osób, które dla nich nie są konieczne".
 
Dopytywany, czy gdyby nie było pandemii koronawirusa, to przyszedłby na zaprzysiężenie, stwierdził, że "chodzi też o politykę". "Miałbym poważny dylemat, gdyby nie było pandemii koronawirusa, czy uczestniczyć w tej smutnej dla mnie uroczystości. Gdybym był posłem lub senatorem, sprawa byłaby prostsza, bo uważałbym to za element mojej pracy i obowiązku, jaki pełnię, ale jako lider ruchu Polska 2050 - nie" - powiedział.

Hołownia dopytywany, czy będzie oglądał uroczystość zaprzysiężenia w telewizji, zaprzeczył. "Wiem, co się dzisiaj wydarzy i nie potrzebuję tego oglądać" - podkreślił.

źródło: TVN24

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura