Senator KO przeciwny bojkotowi zaprzysiężenia prezydenta Dudy. "Ochłońmy!"

Senator Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury skrytykował postawę PO w sprawie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Co więcej polityk nie zamierza stosować się do decyzji KO i pojawi się na dzisiejszej uroczystości.
 Senator KO przeciwny bojkotowi zaprzysiężenia prezydenta Dudy. "Ochłońmy!"
Jakub Szymczuk - KPRP
Przypomnijmy, że brak obecności na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy zapowiedziało już dwóch b. prezydentów Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, zabraknie również b. premierów Marka Belki, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza. S
 
Co więcej lider KO, Borys Budka zapowiedział, że na zaprzysiężeniu nie będzie żadnego szefa partii wchodzących w skład KO. Decyzja motywowana ma być tym, że, zdaniem opozycji, prezydent nie przestrzega Konstytucji.
 
Senator Bury przyznał, że od kilku dni ze zdziwieniem obserwuje zachowanie części opozycji w sprawie bojkotu Zgromadzenia Narodowego i zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Jego zdaniem jest to polityka wykluczania ludzi o odmiennych poglądach, a w szczególności wyborców Andrzeja Dudy, którzy są stygmatyzowani w oczach zwolenników opozycji.
 
Czy w takim razie Rafał Trzaskowski przyjmując zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego stał się też człowiekiem godzącym się z łamaniem konstytucji? Czy mamy zamiar nie uznawać Dudy za prezydenta przez następne pięć lat? Czy chcemy wojny domowej? Wchodząc do polityki wyraźnie podkreślałem - nigdy nie zgodzę się na jakąkolwiek formę wykluczania i dzielenia ze względu na poglądy. W polskiej polityce za dużo jest zacietrzewienia, a za mało dyskusji o realnych problemach. Codziennie politycy chcą polaryzować scenę fundując kolejne spektakle ze swoim udziałem" – wskazuje.
 
Bury przypomniał, że opozycja dostała w wyborach prezydenckich bardzo dobry wynik. Jednocześnie senator KO skrytykował postawę opozycji. 
 
Jest w Polsce wielu racjonalnych i odpowiedzialnych ludzi i nie zniechęcajmy ich do zaangażowania w życie społeczne i polityczne poprzez prowadzenie wojny polsko-polskiej. Warto mądrze budować a nie marnować energię na potyczki, które mają spełnić oczekiwania ego i dumy poszczególnych liderów" – ocenił.

źródło: Facebook

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura