[Foto] Andrzej Duda złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym

W czwartek, po godz. 11 prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą opuścił Sejmu. W gmachu przy ul. Wiejskiej złożył przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę prezydencką. Formalnie objął tym samym urząd prezydenta na drugą kadencję.
 [Foto] Andrzej Duda złożył przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym
/ Foto PAP

Po uroczystości w Sejmie Andrzej Duda pojechał do Pałacu Prezydenckiego, gdzie odebrał meldunki od dowódcy Garnizonu Warszawa gen. dyw. Roberta Głąba oraz komendanta Służby Ochrony Państwa majora SOP Pawła Olszewskiego.

Po tej uroczystości prezydent uda się do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie w południe zostanie odprawiona msza św. w intencji ojczyzny i prezydenta. Po zakończeniu mszy św. prezydent odda hołd swoim nieżyjącym poprzednikom na urzędzie prezydenta RP; złoży wieńce i kwiaty w miejscach upamiętnienia Gabriela Narutowicza, Stanisława Wojciechowskiego, Ignacego Mościckiego i Lecha Kaczyńskiego.

O godz. 14 na Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość ponownego objęcia przez Andrzeja Dudę przewodnictwa w kapitułach Orderu Orła Białego oraz Orderu Odrodzenia Polski.

Później prezydent uda się na pl. Piłsudskiego, gdzie o godz. 15.30 odbędzie się uroczystość przejęcia przez Andrzeja Dudę zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. Przewidziano wystąpienie prezydenta.

Źródło: PAP

Foto: PAP


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe