Michelle Obama twierdzi, że cierpi na depresję. A wywołały ją... m.in. rządy Donalda Trumpa

Była pierwsza dama USA Michelle Obama powiedziała w swoim podkaście (internetowa audycja radiowa), że cierpi na łagodną depresję. Przyczyny tego stanu widzi w pandemii i towarzyszącej jej kwarantannie, napięciach rasowych w USA oraz hipokryzji administracji prezydenta Donalda Trumpa.
CC BY-SA 2.0 Michelle Obama twierdzi, że cierpi na depresję. A wywołały ją... m.in. rządy Donalda Trumpa
CC BY-SA 2.0
Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America - Michelle Obama

"Wiem, że zmagam się z jakąś formą łagodnej depresji"


- powiedziała Obama w drugim odcinku swojego podcastu, w którym rozmawiała z dziennikarką Michele Norris. Tematem audycji były zmiany zachodzące w czasach pandemii koronawirusa oraz to, jak sobie z nimi radzić.

Żona byłego prezydenta USA Baracka Obamy przyznała w opublikowanej w środę na platformie Spotify audycji, że ma kłopoty ze snem i rutyną dnia codziennego oraz odczuwa zmiany nastroju.

Dodała, że dzieje się to

"nie tylko przez kwarantannę, ale także z powodu konfliktów rasowych i samego widoku tej administracji, obserwowania jej hipokryzji dzień po dniu, to jest zniechęcające".

Obama i Norris rozmawiały również o problemie rasizmu w USA. Była pierwsza dama zaznaczyła, że dla niej jako dla Afroamerykanki słuchanie wiadomości o niesprawiedliwości rasowej jest "wyczerpujące".

Żona Baracka Obamy podkreśliła, że utrzymanie dobrej kondycji psychicznej podczas kwarantanny ułatwia jej kontakt z bliskimi oraz odcięcie się od mediów społecznościowych. Obama czas pandemii spędza w swoim domu, z mężem i dwoma córkami, co pomaga jej "podnieść się na duchu w tych ciężkich czasach".

Według autorki podcastu bardzo ważne dla zachowania psychicznej równowagi w czasach epidemii jest też trzymanie się założonego planu dnia oraz ćwiczenia fizyczne.

Gościem pierwszego, zeszłotygodniowego odcinka podcastu Obamy był jej mąż - były prezydent USA, Barack Obama. Zaplanowanych jest jeszcze siedem audycji. "Mam nadzieję, że ta seria będzie okazją do wspólnego zgłębiania znaczących tematów i radzenia sobie z pytaniami, na które wszyscy staramy się odpowiedzieć w naszym życiu" - opisuje tematykę swojego podcastu sama Obama.

Źródło: PAP

adj/ kgod/


Ankieta
Czy artykuł GW to koniec "kariery" Barta Staszewskiego?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy artykuł GW to koniec "kariery" Barta Staszewskiego?
Tygodnik

Opinie

Popkultura