Komentarze internautów po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. "Na takiego prezydenta głosowałem z dumą"

W czwartek przed godz. 11 zakończyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego przysięgę złożył prezydent Andrzej Duda. Wygłosił także orędzie.
 Komentarze internautów po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. "Na takiego prezydenta głosowałem z dumą"
PAP/Radek Pietruszka

Po wygłoszeniu orędzia przez prezydenta zgromadzeni na Zgromadzeniu Narodowym parlamentarzyści PiS skandowali: "Andrzej Duda".

Poseł sekretarz Rafał Bochenek odczytał protokół obrad, który jest formalnym potwierdzeniem zaprzysiężenia.

Po posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego Andrzej Duda złoży kwiaty przed tablicami upamiętniającymi b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, b. marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego i parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. Złoży także kwiaty przed tablicą upamiętniającą posłów II RP, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Prezydent Andrzej Duda spotka się również z Konwentami Seniorów Sejmu i Senatu w gabinecie marszałek Sejmu.

Po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy pojawiły się pierwsze komentarze internautów. "Niech żyje Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda! Niech żyje Polska!" – pisze na Twitterze historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.

"Boże jak ja się cieszę. DUMA ogromna PANIE PREZYDENCIE w pięknych czasach żyjemy" – dodaje internauta. "Prezydent zakończył orędzie słowami »Boże błogosław Polskę«. Na takiego Prezydenta głosowałem z dumą 12 lipca jak i w 2015" – pisze z kolei inny użytkownik Twittera.
Posłanka opozycji i była kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska pisze z kolei, że Andrzej Duda "podzielił Polaków".

"Prezydent Duda dostał 5 lat temu kredyt zaufania, który błyskawicznie zmarnował. Zamiast budować wspólnotę, podzielił Polaków. Zamiast szacunku do wszystkich Obywateli,sam dopuszał się wykluczania. W dzisiejszym orędziu brak szczerości. To słowa, za którymi nie stoi wiarygodność" – twierdzi posłanka KO.

 

/Twitter/PAP


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura