"Precz z takimi sądami!". Krystyna Pawłowicz gorzko komentuje wyrok w procesie z Owsiakiem

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł w czwartek, że szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak musi przeprosić byłą posłankę PiS i sędzię Trybunału Konstytucyjnego Krystynę Pawłowicz. Sprawa dotyczy wypowiedzi Owsiaka podczas Przystanku Woodstock z 2017 roku.
 "Precz z takimi sądami!". Krystyna Pawłowicz gorzko komentuje wyrok w procesie z Owsiakiem
Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Chodzi m.in. o wypowiedziane przez Jerzego Owsiaka słowa podczas festiwalu Przystanek Woodstock w 2017 r.: "Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać".

W październiku 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku zobowiązał szefa WOŚP do umieszczenia na Facebooku na trzech profilach: Jurek Owsiak, Kręciołatv i Owsiaknet oraz na stronie internetowej Kręciołatv i na Twitterze zdjęć, na którym będą widoczne przeprosiny "za bezpodstawne sugestie naruszające dobra osobiste". Miały być podpisane i widoczne w mediach społecznościowych przez dwa tygodnie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyrok już prawomocny. Owsiak musi przeprosić Krystynę Pawłowicz. Sięgnie też do kieszeni... 

"Sąd tym wyrokiem upokorzył mnie"

Krystyna Pawłowicz zwraca jednak uwagę, że sędzia Sądu Apelacyjnego nakazała Jerzemu Owsiakowi jedynie przeproszenie jej na Facebooku za "wulgarne i seksistowskie obelgi".

"Sąd uratował J.O od wszelkich moich roszczeń finans.i „za karę”,że bezpodstawnie pozwalam Owsiaka mam mu zwrócić koszty postęp.=10 tys. Wulgarnie oczerniający mnie Owsiak nawet kosztów procesu nie musi mi zwrócić. Sąd Ap. jak tylko mógł zmienił wyrok I inst korzystny dla mnie, uratował Owsiaka finans.i ukarał finansowo mnie. Także Sąd tym wyrokiem upokorzył MNIE,ofiarę brutalności Owsiaka. Precz z takimi sądami !" – pisze sędzia TK Krystyna Pawłowicz.


 

/Twitter


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura