CBA udaremniło wprowadzenia produktu leczniczego za łapówkę

"Dwie osoby zatrzymane przez CBA w chwilę po zawarciu porozumienia w sprawie ,,załatwienia” rejestracji produktu leczniczego" - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.
stevepb CBA udaremniło wprowadzenia produktu leczniczego za łapówkę
stevepb
pixabay.com
 

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali w jednej z warszawskich restauracji Przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych - Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezesa zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej. Jak ustalili agenci CBA obaj powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji w/w Urzędu w zakresie wprowadzenia do obrotu marihuany medycznej. Zatrzymany urzędnik oczekiwał ,,wynagrodzenia” w formie gotówki, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny, a także zatrudnienia na stanowisku menadżerskim.
 

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ramach czynności własnych CBA, w trakcie podpisywania umowy zobowiązania inwestycyjnego warunkującego otrzymanie żądanych korzyści.     
 

Jednocześnie agenci CBA zabezpieczyli materiał dowodowy w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych osób. Zwrócili się także o dokumenty do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
 

Zgromadzone materiały trafią jeszcze dzisiaj do prokuratury, celem wszczęcia śledztwa i objęcia zarzutami zatrzymanych osób

 - podał dziś w oświadczeniu Wydział Komunikacji Społecznej CBA.


źródło: cba.gov.pl
 


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura