Niemiecka firma chce bronić osoby LGBT w Polsce "przed przemocą". "Odzież ma się stać symbolem odwagi"

Niemiecka platforma sprzedażowa Zalando rusza z projektem "Historia ukryta w ubraniach" wspierającego osoby LGBT, które mają doświadczać dyskryminacji w Polsce.
 Niemiecka firma chce bronić osoby LGBT w Polsce "przed przemocą". "Odzież ma się stać symbolem odwagi"
Flickr/CC BY 2.0

Zalando wspólnie z polską firmą MISBHV stworzyło pięć projektów, które powstały z uszkodzonych podczas aktów przemocy wobec osób LGBT ubrań.

"Zniszczone części garderoby zyskały nowe życie i siłę wyrazu – projekty podkreślają zmianę, jaka zachodzi w wymowie powstałych ubrań – z pozostałości po traumatycznych przeżyciach zmieniają się w symbole walki o tolerancję i protestu przeciw homofobii. Każde zniszczenie ubioru reprezentuje osobiste doświadczenie bohatera kampanii" – brzmi komunikat Zalando.

"Wspólnym mianownikiem opowiadanych historii nie jest zakorzeniona w nich trauma, lecz chęć dążenia do zmiany i promowania tolerancji. Odzież ma stać się symbolem odwagi i niezłomności społeczności LGBTQIA+, która wciąż walczy w Polsce o równość i szacunek" – dodano.

Dawid Pożoga z Zalando podkreślił, że "moda może być nie tylko sposobem na wyrażenie siebie, ale również narzędziem uświadamiającym istnienie problemów społecznych". – W tym wypadku jest to brak równości oraz przemoc wobec konkretnej grupy ludzi – dodał.

/DoRzeczy.pl/noizz.pl


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura