Mec. Kwaśniewski [Ordo Iuris]: Nie ma zakazu aresztowania mężczyzn z kobiecymi pseudonimami

- Nie wolno stosować tymczasowego aresztu,jeśli izolacja spowoduje niebezpieczeństwo dla życia,zdrowia,czy też wyjątkowo ciężkie skutki dla aresztanta.Umieszczenie tam osoby jawnie nieheteronormatywnej,nie identyfikującej się ze swoją płcią jest igraniem z ogniem. Mało powiedziane - lamentuje Dorota Brejza adwokat i żona posła Brejzy z Platformy Obywatelskiej w sprawie Michała Sz. ps. "Margot", co do którego sąd orzekł aresztowanie w związku z pobiciem kierowcy ciężarówki "Stop pedofilii".
 Mec. Kwaśniewski [Ordo Iuris]: Nie ma zakazu aresztowania mężczyzn z kobiecymi pseudonimami
screen YouTube Ordo Iuris

- Tymczasowe aresztowanie to ostateczność np. gdy czyn podejrzanego jest oczywisty, a występuje ryzyko ustawiania świadków. Co do obaw Doroty Brejzy: nie ma zakazu aresztowania mężczyzn z kobiecymi pseudonimami, a art. 260 §1 kpk pozwala umieścić aresztowanego w zakładzie leczniczym
(...)
Dlaczego zapomina się o prawach (pobitej!) ofiary #Margo? Czy pobity człowiek ma rezygnować z prawa do sprawiedliwego procesu? Tymczasowe aresztowanie (gdy sprawstwo nie budzi wątpliwości, bo zostało nagrane) ma zabezpieczyć w interesie ofiary postępowanie przed mataczeniem.


- odpowiada mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris cyk

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura