Wojciechowska porównuje aktywistę ws. Margot do... G. Floyda. "Reakcja policji na pokojową demonstrację"

Celebrytka i podróżniczka Martyna Wojciechowska skrytykowała na Facebooku działania policji wobec rzekomo "pokojowo" demonstrujących aktywistów, wyrażających swój sprzeciw wobec aresztowania Michała Sz. "Margota". Publicystka celowo manipuluje, czy też nie zdaje sobie sprawy, jak w praktyce zachowywali się wobec funkcjonariuszy policji owi "pokojowi demonstranci"?
 Wojciechowska porównuje aktywistę ws. Margot do... G. Floyda. "Reakcja policji na pokojową demonstrację"
screen YT - JastrzabPost

Naprawdę takiej rzeczywistości w Polsce chcieliśmy?!????????
WCZORAJ.
Reakcja policji na pokojową demonstrację wsparcia dla osób LGBT+????

DZIŚ.
To zdjęcie autorstwa Rafała Milacha obiegło cały świat i porównywane jest do zdjęcia duszonego George’a Floyda. Wstyd dla Polski. Wstyd dla nas wszystkich, że na to pozwalamy.


- pisze Martyna Wojciechowska. Do wpisu dołączyła fotografię mężczyzny, przyciskanego siłą przez policjanta do ziemi. A jak w praktyce wyglądały owe "pokojowe demonstracje"? 
 

- Wobec nieuczciwego posądzania policjantów Komendy Stołecznej Policji o nadgorliwość. Przedstawiamy film, którego celem jest zobrazowanie działań z perspektywy „oczu” policjantów. Jego celem nie jest obraza kogokolwiek, a jedynie prezentacja przyczyn naszych działań 


- czytamy na oficjalnym profilu warszawskiej Policji na Twitterze. 

Czytaj więcej: [video] "Je***y tchórz! Ku**y nie ludzie" Policja publikuje wstrząsający film z protestującymi ws. Margot

raw

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura