Nieoficjalne: Premier Morawiecki rozmawiał z szefową KE nt. Białorusi

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen nt. sytuacji na Białorusi - przekazało PAP unijne źródło. Z informacji PAP wynika, że szef RE Charles Michel przekazał też Morawieckiemu, że kwestia Białorusi zostanie poruszona na szczycie UE we wrześniu.
Tytus Żmijewski Nieoficjalne: Premier Morawiecki rozmawiał z szefową KE nt. Białorusi
Tytus Żmijewski
PAP
 

Unijne źródło poinformowało też PAP, że szef Rady Europejskiej Charles Michel przekazał Morawieckiemu pisemną odpowiedź na jego pismo, w której poinformował, że kwestia Białorusi zostanie poruszona na szczycie UE we wrześniu.
 

Rzecznik polskiego rządu poinformował w poniedziałek, że premier Morawiecki zaapelował do szefowej KE Ursuli von der Leyen i do Michela o zwołanie nadzwyczajnego szczytu unijnego w sprawie sytuacji na Białorusi. Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli przekazało w poniedziałek von der Leyen i Michelowi pismo z apelem polskiego premiera w tej sprawie.
 

Źródło unijne przekazało też PAP, że w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozmawiał z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem nt. sytuacji na Białorusi - przekazało PAP unijne źródło. Z informacji PAP wynika, że kwestia sytuacji na Białorusi pojawi się na sierpniowym, nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych w Berlinie (Radzie UE ds. zagranicznych).
 

"Minister spraw zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz rozmawiał dziś szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem. Dziś po południu ma zostać wydane wspólne, stanowcze oświadczenie w imieniu 27 państw członkowskich UE nt. sytuacji na Białorusi. Zdecydowano, że kwestia ta będzie omawiana na sierpniowej, nieformalnej Radzie UE ds. zagranicznych w Berlinie" - powiedziało PAP źródło unijne.
 

Łukasz Osiński

PAP/luo/ jar/

 

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura