Orlen Maraton Solidarności: Solidarni razem - chociaż osobno

1 lipca 2020 ruszył wyjątkowy, ze względu na panującą sytuację pandemiczną „Orlen e-maraton Solidarności”. Trwać będzie do 31 sierpnia 2020 r. Do wyboru jest dystans królewski – do pokonania jednorazowo, maraton w formule na raty oraz bieg towarzyszący na 5 km.
 Orlen Maraton Solidarności: Solidarni razem - chociaż osobno
fot. P.Machnica

11 sierpnia w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu. Obecni byli Kazimierz Zimny, dyrektor Maratonu, Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej „Solidarności”, Roman Kuzimski, zastępca przewodniczącego ZRG NSZZ „Solidarność” Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Ewentów PKN Orlen.

- Sierpień nie jest miesiącem maratonu, a jednak pomimo pandemii jest bardzo dużo uczestników w nowej formule e-maratonu m.in. po to, żeby uczcić pamięć tych, którzy byli kurierami pomiędzy Stocznią Gdyńską a Stocznią Gdańską, bo przecież tak to się zaczęło. W roku 40-lecia Solidarności i 50-lecia Grudnia '70 to niezwykle ważne, że dzięki najnowszej technologii maraton jednak się odbywa. To genialny pomysł! Dziękuję za to organizatorom i sponsorom, bo obecnie bez sponsorów nie da się zrobić dużej i profesjonalnej imprezy sportowej, to pokazuje, że te firmy są społecznie odpowiedzialne - mówił Tadeusz Majchrowicz.

W czasie konferencji zaprezentowano krótki film z ubiegłorocznej edycji Maratonu, a także przedstawiono prezentację, jak ta impreza, w czasie pandemii, wygląda w roku 2020. Otóż w tym roku są trzy dystanse do wyboru: pełen maraton, maraton na raty i dystans 5 km. Ze względu na sytuację uczestnicy biegną indywidualnie, zapisywany jest tzw. ślad CPX (za pomocą np. smartfona), rejestrowany jest czas i dystans. Zapis będzie weryfikowany przez organizatorów we współpracy z firmą prowadzącą pomiary.

Do tej pory jest 500 zgłoszeń, natomiast celem jest osiągnięcie liczby 1000 zawodników. Zarejestrowali się uczestnicy z 230 miast, jak do tej pory prowadzi Warszawa. Uczestnicy korzystają z panelu Datasport, na który przesyłają wyniki. Tu można obejrzeć dotychczasowe zapisy, a także zdjęcia przesłane przez uczestników…>>

SOLIDARNI RAZEM – CHOCIAŻ OSOBNO, tak brzmi hasło tegorocznej edycji.

Sponsorem tytularnym imprezy jest PKN Orlen, natomiast oficjalni partnerzy to Poczta Polska i Lotto.


www.maratongdansk.pl

rk / pm /k

 


Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura