REKLAMA

Papież do Polaków o pielgrzymkach na Jasną Górę i rocznicy Cudu nad Wisłą

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej mówił Polakom o pielgrzymkach na Jasną Górę i o przypadającej w sobotę rocznicy bitwy znanej pod nazwą Cud nad Wisłą. "Dzisiaj niech Matka Boża pomoże ludzkości zwyciężyć koronawirusa"- powiedział.
GunterSimmermacher Papież do Polaków o pielgrzymkach na Jasną Górę i rocznicy Cudu nad Wisłą
GunterSimmermacher / pixabay.com
 

Zwracając się za pośrednictwem mediów do Polaków z biblioteki Pałacu Apostolskiego, gdzie odbyła się kolejna audiencja, papież podkreślił: "Serdecznie pozdrawiam polskich wiernych. W szczególny sposób towarzyszę w myślach i modlitwie setkom pielgrzymów, którzy z Warszawy, Krakowa i z innych miast w Polsce wędrują pieszo na Jasną Górę, do Sanktuarium Czarnej Madonny".
 

"Ta pielgrzymka, odbywana z należytą ostrożnością, konieczną w sytuacji pandemii, niech będzie dla was wszystkich czasem refleksji, modlitwy i braterstwa w wierze i w miłości" - dodał Franciszek.
 

Następnie zaznaczył: "15 sierpnia przypada stulecie historycznego zwycięstwa wojsk polskich, zwanego Cudem nad Wisłą, które wasi przodkowie przypisywali interwencji Maryi".
 

"Dzisiaj niech Matka Boża pomoże ludzkości zwyciężyć koronawirusa, a wam, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu niech zapewni obfitość łask" - mówił papież.
 

Sylwia Wysocka

PAP/sw/ kar/

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura