Skandaliczne słowa rabina! "Nóż w plecy. Każdy kto zamieszkuje dziś Oświęcim jest winny"

Dla Żyda gra w drużynie z Auschwitz jest zdradą i nożem w plecy dla milionów ludzi – pisze na Twitterze rabin Poupko.
 Skandaliczne słowa rabina! "Nóż w plecy. Każdy kto zamieszkuje dziś Oświęcim jest winny"
/ Pixabay


Izraelski hokeista Eliezer Szerbatow tego lata przeniósł się z Kazachstanu do Polski i dołączył do klubu Re-Plast Unia Oświęcim. Szerbatow jest jednocześnie kapitanem kadry narodowej Izraela.

Decyzja izraelskiego hokeisty nie spodobała się jednak rabinowi Elchananowi Poupko, który uważa, że Szerbatow wbił "nóż w plecy" i dołączył do "drużyny z Auschwitz".

"Dla Żyda gra w drużynie z Auschwitz jest zdradą i nożem w plecy dla milionów ludzi. Jesteś utalentowanym zawodnikiem. Czy naprawdę nie mogłeś znaleźć innej drużyny? Każda twoja bramka przyniesie chlubę miastu, które oglądało, jak nasi bracia i siostry wylatują z dymem komina. Każdy, kto zamieszkuje dziś to miasto, jest winny" – napisał na Twitterze rabin Poupko.

 Prezydent Oświęcimia reaguje

"W swoich skandalicznych wypowiedziach dobitnie oskarżył on mieszkańców miasta Oświęcim o brak niesienia pomocy więźniom i współodpowiedzialność za istnienie obozu, co sprzeczne jest z oczywistymi faktami historycznymi" – odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych prezydent Oświęcimia Janusz Chwieruta.

"Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec kłamliwych stwierdzeń i insynuacji zawartych w opiniach amerykańskiego rabina Poupko, które krzywdzące są zarówno dla miasta Oświęcim, jak i dla jego mieszkańców, ale także wielu Polaków, którzy byli ofiarami II wojny światowej" – dodał.
 

/Twitter/DoRzeczy.pl

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe