Jest decyzja prokuratury ws. fałszowania list poparcia dla Marka Jakubiaka

Prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie fałszowania list poparcia dla kandydata na prezydenta Marka Jakubiaka – podała czwartkowa Gazeta Wyborcza. Dziennik przypomina, że były poseł w szczycie pandemii zebrał 140 tys. podpisów.
 Jest decyzja prokuratury ws. fałszowania list poparcia dla Marka Jakubiaka
YouTube

"Jakubiak swoją kandydaturę zgłosił 10 marca. 20 marca miał już 140 tys. podpisów. Nie prowadził żadnej kampanii, a zbiórka podpisów odbywała się, gdy w Polsce obowiązywały liczne obostrzenia w związku z pandemią. Wśród nich był zakaz poruszania się i publicznych zgromadzeń" – przypomina GW.

Gazeta zaznaczyła, że Jakubiak pytany, jak w tej sytuacji zdobył poparcie tylu wyborców, stwierdził, że listy mu "przyniesiono" i że sam się "dziwi swojej popularności".

W wyborach prezydenckich dostał 33 tys. 450 głosów.

"Decyzję o wszczęciu śledztwa podjęto 29 lipca. Oznacza to, że śledczy uznali zebrany materiał dowodowy za wiarygodny. Z pisma, jakie dostaliśmy z prokuratury, wynika, że sprawa toczy się na podstawie przepisów kodeksu karnego o przestępstwach przeciwko wyborom" – podał dziennik w czwartkowej publikacji.

/PAP/GW


Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy #StrajkKobiet służy kobietom?
Tygodnik

Opinie

Popkultura