"Rz": Kaczyński chce głebokiej przebudowy swojej formacji. "Największa zmiana w PiS od lat"

Władze PiS po czterech kampaniach wyborczych doszły do wniosku, że jeśli partia chce sprostać wymogom walki o kolejną kadencję, potrzebna zmian – pisze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko.
 "Rz": Kaczyński chce głebokiej przebudowy swojej formacji. "Największa zmiana w PiS od lat"
PAP/Radek Pietruszka

Według informacji przekazanych przez źródło w PiS, najwięcej emocji budzi kwestia wyborów regionalnych i tego, czy "funkcje szefów okręgów będzie można łączyć z jakimiś obowiązkami w Warszawie, np. w ministerstwach". Zdaniem rozmówcy "Rz" osoby "funkcyjne" w Warszawie często nie mają czasu zająć się swoim okręgiem, a to prowadzi do sytuacji, w których lokalne struktury nie działają poprawnie. "Przeforsowanie takiego rozwiązania wywołałoby największą zmianę w PiS od lat" – pisze dziennikarz "Rz".

Kolanko pisze również, że to nie koniec zmian wewnątrz obozu rządzącego. Podczas posiedzenia wyjazdowego Klubu PiS Jarosław Kaczyński miał zapowiedzieć, że aby wygrać kolejne wybory, w partii musi pojawić się więcej ludzi, zaś cały obóz musi walczyć o tzw. elektorat aspiracyjny, który - jak zaznacza Kolanko - miał powstać dzięki programom społecznym wykreowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

"W Jachrance padły też deklaracje, że partia potrzebuje nie tylko głębokiej przebudowy struktur, ich odświeżenia i otwarcia się na nowych ludzi, ale też stworzenia własnych liderów opinii w różnych sferach świata mediów i internetu, by docierać do wyborców w inny sposób niż do tej pory" – donosi dziennikarz "Rz" i dodaje, że będzie to "długoterminowy i żmudny proces".

/Rzeczpospolita


Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura