REKLAMA

"Dosyć. To bezczelne kłamstwo. Dymisję na mnie wymuszono". Piotr Jedliński, były szef Radio Nowy Świat

Grupa dziennikarzy i pracowników radiowej Trójki odeszła z rozgłośni po aferze z piosenką Kazika. Założyli nowe radio "Radio Nowy Świat", które miało realizować idee "wolności słowa". Po aresztowaniu agresywnego lewackiego bojówkarza Michała Sz. ps. "Margot" rozgłośnia używała wobec niego, zgodnych z dokumentami zaimków męskich, za co spotkał ją hejt ze strony środowisk "progresywnych", w wyniku czego Piotr Jeliński jej szef, w atmosferze skandalu, podał się do dymisji. Teraz odpowiada na artykuł Czuchnowskiego na ten temat
 "Dosyć. To bezczelne kłamstwo. Dymisję na mnie wymuszono". Piotr Jedliński, były szef Radio Nowy Świat
screen YouTube

- W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się tekst pana Wojciecha Czuchnowskiego, mówiący o sytuacji w Radiu Nowy Świat, po "zrezygnowaniu" przeze mnie z pełnienia funkcji prezesa.
Znalazłem w nim wypowiedź pani Magdy Jethon, którą pozwalam sobie zacytować:
"Jak dodaje, "Jedliński nie był zmuszany do dymisji. Przeciwnie, gdy podjął taką decyzję, prosiliśmy, żeby tego nie robił, ale on nie chciał ustąpić". - Prosiłam go o to osobiście, wiem, że robili to jeszcze inni - dodaje naczelna rozgłośni. I podkreśla: - Sprawa nadal jest otwarta."
Dosyć. Ta wypowiedź, to bezczelne kłamstwo, mające najwyraźniej zdjąć jakąkolwiek odpowiedzialność z osób, które wymusiły na mnie dymisję. Pozwalam sobie także zacytować fragment maila, jaki otrzymałem od pana Jerzego Sosnowskiego:
"Ale dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji...".


- pisze Jedliński, który zarzuca Jethon "mataczenie" w sprawie

- Jak widać, pani Magda Jethon, która przeniosła do nas wszystkie NAJGORSZE wzorce Trójki, ufna w swoją umiejętność mataczenia, które do tej pory było tolerowane, wiedząc, jak bardzo mi zależy na Radiu Nowy Świat, była pewna, że nawet widząc tak bezczelne kłamstwo, obciążające mnie w pełni za sytuację, "zamknę pysk".


- Jedliński przeprasza również swoich byłych współpracowników, w związku z konsekwencjami, które może przynieść jego oświadczenie

cyk n

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura