Mazowieckie: Do Wisły runął śmigłowiec! Dwie osoby w stanie ciężkim

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, do Wisły na wysokości miejscowości Sady (pow. nowodworski) runął śmigłowiec. Ranne są co najmniej dwie osoby.
 Mazowieckie: Do Wisły runął śmigłowiec! Dwie osoby w stanie ciężkim
/ Robinson R44, fot. Dmitry A. Mottl / Wikipedia CC BY-SA 3.0

Dwie osoby w stanie ciężkim zostały przetransportowane do szpitala po tym, jak do Wisły na wysokości miejscowości Sady (pow. nowodworski) wpadł lekki śmigłowiec Robinson R44 - poinformował w czwartek PAP rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Jak przekazała PAP Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, do wypadku doszło ok. godz. 14. Na wysokości ul. Promiennej w Sadach do Wisły wpadł lekki śmigłowiec Robinson R44. Jako pierwsi do rozbitków dotarł patrol policji rzecznej, który wyłowił rannego mężczyznę i kobietę z wody oraz przetransportował ich na brzeg. Następnie rannych zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.


Na miejscu jest 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych straży pożarnej oraz łodzie. "Będziemy przeszukiwać teren, docierać do wraku, żeby sprawdzić czy nie ma kogoś w środku" - przekazał PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Strażacy mają również zrobić na miejscu zabezpieczenie ekologiczne. Chodzi o wyciekające z wraku paliwo. Na miejscu jest również mazowiecki komendant wojewódzki PSP, który nadzoruje akcję.

źródło: PAP

raw

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe