Atak środowisk LGBT trwa. Gej, zdobywca Oscara, w obronie agresywnego bojówkarza Michała Sz.

Dustin Lance Black, amerykański scenarzysta, reżyser, producent i montażysta filmowy, gej i aktywista na rzecz tolerancji osób homoseksualnych, zdobywca Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do filmu Obywatel Milk (opowiadający o działaczu gejowskim Harvey'u Milku) postanowił stanąć w obronie agresywnego aktywisty LGBT, Michała Sz.
By Web Summit - DG2_3611 Atak środowisk LGBT trwa. Gej, zdobywca Oscara, w obronie agresywnego bojówkarza Michała Sz.
By Web Summit - DG2_3611
Wikimedia Commons
W swoim Twitterowym wpisie scenarzysta kreśli obraz Polski jako kraju skrajnie homofobicznego, którego jedna trzecia powierzchni to "strefy wolne od LGBT" i w którym mniejszościom seksualnym "odmawia się prawa do egzystencji". Black ubolewa nad wyborem Andrzeja Dudy na drugą kadencję, przytaczając w negatywnym kontekście zapowiedziany przez niego w kampanii wyborczej sprzeciw wobec ideologii LGBT oraz obronę tradycyjnego modelu rodziny jako związku kobiety i mężczyzny.

Amerykański reżyser w dramatycznych słowach nakreślił okoliczności aresztowania bojówkarza LGBT Michała Sz., pisząc o brutalności policji oraz licznych zatrzymaniach - w tym także niezaangażowanych w spór osób postronnych. Jak podaje Black, przez Polskę przetoczyła się fala kilkunastu demonstracji sprzeciwiających się przemocy wobec osób LGBT, w której wzięły udział "tysiące ludzi". Reżyser porównał protesty przeciwko zatrzymaniu Michała Sz. do amerykańskiego "buntu Stonewall" z 1969 roku uważanego powszechnie za jedno z najważniejszych wydarzeń dla społeczności LGBT.

Dustin Lance Black prywatnie jest gejem żyjącym w "małżeństwie" ze skoczkiem do wody Tomem Daleyem. Od 2018 roku wspólnie wychowują chłopca, którego urodziła im matka zastępcza.
 
cwp/Twitter, Wikipedia

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura