REKLAMA

Minister Waszczykowski: Tusk nie powinien być brany pod uwagę w wyborze szefa RE

Donald Tusk nie powinien być brany pod uwagę jako kandydat na przewodniczącego Rady Europejskiej, bo nie został zgłoszony przez żadne z państw UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli szef MSZ Witold Waszczykowski - czytamy na stronie MSZ.gov.pl
 Minister Waszczykowski: Tusk nie powinien być brany pod uwagę w wyborze szefa RE
/ screen YouTube

Po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE minister Waszczykowski oświadczył, że poinformował pozostałych szefów dyplomacji, iż oficjalnym kandydatem polskiego rządu na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej jest Jacek Saryusz-Wolski.

"Podkreśliłem, że jest to jedyny polski oficjalny przedstawiciel (kandydujący) na to stanowisko. Ministrowie przyjęli to do wiadomości" - powiedział minister Waszczykowski dziennikarzom.


- mówi cytowany przez MSZ.gov.pl Waszczykowski

Według szefa polskiej dyplomacji w poniedziałek rano minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto miał ocenić, że to "stanowisko państwa członkowskiego przesądza, kto jest oficjalnym kandydatem i kogo należy poprzeć" przy wyborze szefa Rady Europejskiej. "Dla nich (Węgrów) wytyczną w głosowaniu jest stanowisko państwa narodowego" - dodał minister Waszczykowski.


- czytamy na stronie MSZ.gov.pl

"Inne kandydatury, które nie są popierane przez państwa członkowskie, nie powinny być brane pod uwagę" - powiedział. Jak sprecyzował, jeśli Donald Tusk, starający się o przedłużenie kadencji na stanowisku szefa RE, "nie jest nominowany przez żadne państwo członkowskie, nie powinien być brany pod uwagę".


Źródło: MSZ.gov.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura