REKLAMA

[video] "Na głupotę nie ma rady, dlatego pani nie przerywałem". Terlecki 'zaorał' Jachirę w Sejmie

W piątek posłowie w Sejmie zajmowali się gorącym tematem podwyżek dla najważniejszych osób w państwie. Za przyjęciem nowelizacji obejmującej podwyżki głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu. Podczas debaty emocjonalne wystąpienie miała posłanka KO Klaudia Jachira; parlamentarzystkę mocno zripostował marszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
 [video] "Na głupotę nie ma rady, dlatego pani nie przerywałem". Terlecki 'zaorał' Jachirę w Sejmie
/ screen YT - Janusz Jaskółka
Sejm przyjął w piątek zmiany w prawie podwyższające wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie.

Czytaj więcej: Projekt ws. podwyżek dla parlamentarzystów przegłosowany. Sejm przyjął ustawę

W debacie w czasie żadnego z czytań na temat ustawy nie wypowiedzieli się przedstawiciele klubów opozycyjnych - w imieniu Lewicy i PSL-Kukiz'15 nie wypowiedział się nikt, a z KO głos zabrała tylko Klaudia Jachira. W ciągu całego dnia posłowie opozycji unikali rozmów na temat tych przepisów z dziennikarzami.
 

Ile chcecie zarabiać, żebyście nie musieli dorabiać na boku? Robić różnych machloi? 20, 30, 40 tysięcy? To i tak wyjdzie podatników taniej niż to co teraz robicie. Sądząc po nadużyciach posła Czarneckiego w Parlamencie Europejskim kwota 12 czy 14 tysięcy może wam nie wystarczyć. Wiadomo, że służenie w autorytarnej partii i wyzbycie się wszystkich wartości kosztuje i nikt nie ma co do tego wątpliwości, że nie robicie tego za darmo


- grzmiała z mównicy sejmowej Klaudia Jachira.
 
Pani poseł, na głupotę nie ma rady, dlatego pani nie przerywałem

- odciął się Ryszard Terlecki.
 
raw
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura