Spór Trzaskowskiego z PO? "To oznaczałoby koniec Platformy"

Jak podaje tygodnik "Wprost", kierownictwo Platformy Obywatelskiej jest przeciwne budowaniu przez Rafała Trzaskowskiego niezależnego ruchu obywatelskiego, sugerując, aby ruch ten powstawał w oparciu o struktury partii.
European People's Party Spór Trzaskowskiego z PO? "To oznaczałoby koniec Platformy"
European People's Party
Wikimedia Commons
Jak zaznacza rozmówca "Wprost", powołanie takiego ruchu oznaczałoby wręcz koniec Platformy.
 

Gdyby realnie powstał projekt Rafała, to oznaczałby koniec Platformy. Ruch Trzaskowskiego powstałby na gruzach PO, tak jak Platforma powstała na gruzach Unii Wolności. Kierownictwo partii na czele z Borysem Budką to wie, dlatego proponuje Trzaskowskiemu budowę ruchu, ale wokół Platformy


- twierdzi źródło tygodnika "Wprost".

Rozmówca tygodnika uważa również, że Rafał Trzaskowski nie może pogodzić się ze swoją porażką wyborczą, a  warszawski ratusz nie tylko nie zaspokaja jego ambicji politycznych, ale wręcz stanowi dla niego "więzienie".
 

Psychologicznie ciężko znosi fakt, że przegrał, a był tak blisko prezydentury. Siedząc teraz z Małgosią nad Morzem Adriatyckim zastanawia się, że mógłby być w innym miejscu i że po wakacjach będzie musiał wrócić do ratusza, który traktuje jak swoje więzienie


– opowiada znajomy Trzaskowskiego, wyrażając zarazem opinię, że marzenia prezydenta stolicy o stworzeniu "10-milionowego ruchu, który zmiecie PiS w wyborach za trzy lata" wydają się nie do zrealizowania.

cwp/doRzeczy, Wprost

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura