REKLAMA

Trump nawołuje do bojkotu firmy, a jej akcje spadają o 6 procent! Poszło o polityczną poprawność

Nie kupujcie opon Goodyeara. Ogłosili ban na czapki MAGA (Make America Great Again - przyp. red.) – ogłosił w mediach społecznościowych prezydent USA Donald Trump. Akcje na nowojorskim rynku zareagowały natychmiastowo.
 Trump nawołuje do bojkotu firmy, a jej akcje spadają o 6 procent! Poszło o polityczną poprawność
PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

GoodYear to trzeci pod względem wielkości producent opon i gumy na świecie. Koncern produkuje opony na potrzeby przemysłu samochodowego, lotniczego, a także sportów motorowych, czy ciężkich maszyn przemysłowych.

Pracownicy fabryki opon GoodYear w stanie Kansas opublikowali w mediach społecznościowych nagranie z firmowego szkolenia. Jeden ze slajdów prezentacji przedstawiał dopuszczalne i niedopuszczalne hasła i symbole na terenie fabryki. Dopuszczalnymi hasłami były m.in. Black Lives Matter (BLM), a także Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender Pride (LGBT), natomiast niedopuszczalnymi: All Lives Matter, czy ubrania z logo MAGA (hasło kampanii prezydenta Donalda Trumpa - Make America Great Again).
W środę prezydent Stanów Zjednoczonych odniósł się do tej sytuacji i wezwał do bojkotu opon GoodYear. Napisał wprost: "Nie kupujcie opon Goodyeara. Ogłosili ban na czapki MAGA. Kupujcie lepsze opony za znacznie mniej!".

Sytuację skomentowała także sekretarz Białego Domu Kayleigh McEnany, która potępiła producenta opon za promowanie pewnych ideologii. – To pewna ideologia. Nie zaprzeczyli, że zdjęcie zostało zaprezentowane w jednym z ich obiektów – stwierdziła.

Warto zwrócić uwagę, że niemal natychmiastowy komentarz Donalda Trumpa wywołał także efekt na nowojorskiej giełdzie. Po wpisie prezydenta USA akcje GoodYear spadły o około 6 proc., lecz odrobiły stratę i ostatecznie zakończyły dzień tańsze o 2,5 proc.

/DoRzeczy.pl/Wprost.pl


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura