REKLAMA

Małgorzata Wassermann: Michał Tusk zostanie prawdopodobnie przesłuchany jeszcze przed wakacjami

- Dzisiaj o 10:00 dojdzie do głosowania nad kolejnymi świadkami. Na liście tych świadków znajduje się Michał Tusk. Myślę, że po 10:00 fakt przesłuchania Michała Tuska będzie przesądzony - mówiła Małgorzata Wassermann na antenie TVN24. Jak dodała, przesłuchanie odbędzie się w końcówce maja lub w czerwcu.
zrzut ekranu Małgorzata Wassermann: Michał Tusk zostanie prawdopodobnie przesłuchany jeszcze przed wakacjami
zrzut ekranu / Youtube.com
Małgorzata Wassermann komentowała też ujawnione wczoraj rewelacje - o tym, że ABW wiedziała o podejrzanej działalności Michała P. już w 2010 r.

- Nie wiem czy szef agencji skrywał tę wiedzę? Będziemy przesłuchiwać tego funkcjonariusza


    mówiła w TVN.

Zaznaczyła też, ze gdyby którakolwiek z instytucji, których przedstawiciele stają teraz przed komisją zadziałała w sposób radykalny - mogłoby nie dojść do oszukania tysięcy ludzi.

Komentując wczorajsze zeznania Waldemara Pawlaka szefowa komisji powiedziała:

- Zeznanie Waldemara Pawlaka było zadziwiające. Spodziewaliśmy się, że powie, że moje ministerstwo zadziałało wzorowo. A tymczasem premier Pawlak się od wszystkiego odcinał!  Odpowiadał nie na te pytania, które były mu zadawane. (...)  Jego dyrektor tłumaczył jak fantastycznie prowadził sprawę, a Pawlak się od tego odcinał.


- mówiła.

Pytana o termin postawienia przed komisję Donalda Tuska - Małgorzata Wassermann oświadczyła:


- Jesteśmy daleko od przesłuchania Donalda Tuska. To kwestia miesięcy. (...) Najpierw zarzucaliście mi państwo, że będę chciała przesłuchiwać Donalda Tuska wtedy, kiedy będzie wybierany i będzie to dla niego ważny okres. Nieprawda. Zarzucaliście mi państwo, niektórzy oczywiście, że celowo będę przedłużała prace komisji. Komisja pracuje naprawdę od wielu miesięcy ponad ludzkie siły. 42 tomy dziennie akt wpływających. Robimy wszystko, żeby z tym materiałem się uporać i pracować

- powiedziała i zapewniła, że będzie przesłuchiwać Tuska wyłącznie jako byłego premiera.
Wassermann zapowiedziała też, że Michał Tusk zostanie przesłuchany jeszcze przed wakacjami.

- Dzisiaj o 10:00 dojdzie do głosowania nad kolejnymi świadkami. Na liście tych świadków znajduje się Michał Tusk. Myślę, że po 10:00 fakt przesłuchania Michała Tuska będzie przesądzony. (...) Są zeznania o tym jak Michał Tusk trafił do pracy na lotnisku i Amber Gold. To nie ja je złożyłam.

- dodała.

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura