"Powiedz Netflixowi, by przestał seksualizować dziewczynki!". Już ponad 10 tys. osób podpisało petycję

Najnowsza produkcja Netflixa opowiada historię Amy, która próbuje "wyrwać się z dysfunkcyjnego środowiska swojej rodziny" i dołącza do zespołu tanecznego, wykonującego rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym. Sprawa nie byłaby może aż tak oburzająca, gdyby nie fakt, że Amy ma... 11 lat. Internauci nie kryją oburzenia. Netflix przeprosił, ale... za grafikę ilustrującą film. W sieci pojawiła się petycja skierowana do amerykańskiego koncernu.
 "Powiedz Netflixowi, by przestał seksualizować dziewczynki!". Już ponad 10 tys. osób podpisało petycję
/ Screen Netflix trailer

Netflix posunął się za daleko. Po premierze, w ciągu ostatniego roku, filmów, które gloryfikowały bluźnierstwo (Pierwsze kuszenie Chrystusa) i przemoc seksualną (365 dni), teraz Netflix wziął się za seksulizację 11-letnich dziewczynek.

9 września ukaże się na tej globalnej platformie francuski film Cuties.
Opis, który Netflix pierwotnie dla niego przygotował (zanim nie został zmieniony z powodu licznych protestów) brzmiał:

"11-letnia Amy przeżywa fascynację zespołem tańca twerk. W nadziei, że dołączy do grupy tanecznej, zaczyna odkrywać swoją kobiecość, buntując się przeciwko tradycjom swojej rodziny".
Twerk to rodzaj tańca o silnym zabarwieniu erotycznym, wykonywany przez kobiety, a polegający na rytmicznym potrząsaniu pośladkami.

Ze wszystkich zapowiedzi i reklam wynika, że jest to film, który zajmuje się problemem seksualizacji dzieci.
Nawet jeśli obraz ten będzie miał charakter krytyczny wobec tego, jak często dzieci są seksulizowane w naszej kulturze, nie zmieni to faktu, że sam stanie się promocją tego zjawiska. Szczególnie, z powodu ogromnego zasięgu, jaki ma Netflix.

Nieuniknione jest też, że dla jakiegoś odsetka widzów film Cuties stanie się inspiracją w kierunku zainteresowań pedofilnych.

Nie sposób też zaprzeczyć, że tego rodzaju produkcjami Netflix jawnie przyczynia się do tego, by seksualizacja dzieci w mediach stała się normą.

Oglądalność jaką ma Netflix powoduje, że jego społeczna odpowiedzialność za dystrybuowane produkcje musi być wyższa niż innych nadawców. Firma ta powinna szczególnie dbać, by treści, które emituje nie były niebezpieczne dla rozwoju młodych odbiorców bądź w jakikolwiek inny sposób szkodliwe społecznie.

Podpisanie tej petycji pomoże nakłonić Netflix, by nie uchylał się więcej od tej odpowiedzialności.


Bardzo prosimy o podpis pod petycją, aby w ten sposób zażądać od dyrektora generalnego Netflixa Reeda Hastingsa wycofania się z planów emisji filmu Cuties.
 

- piszą autorzy petycji

Petycję z żądaniem usunięcia produkcji można podpisać TUTAJ

Źródło: CitizenGO.org

cyk

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe