REKLAMA

Nitras: Apelowałbym do kolegów o opamiętanie się

Apelowałbym do swoich kolegów i koleżanek, szczególnie do kolegów, o jakieś opamiętanie się – powiedział na antenie TOK FM polityk Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras.
 Nitras: Apelowałbym do kolegów o opamiętanie się
/ YouTube/Onet News


W dzisiejszej rozmowie na antenie TOK FM poseł Koalicji Obywatelskiej był pytany o zachowanie byłego lider PO Grzegorza Schetyny, który niejednokrotnie krytycznie ocenił działanie nowego lidera partii Borysa Budki. Przypomnijmy, że podczas tzw. kryzysu podwyżkowego Schetyna otwarcie nazwał działanie PO "politycznym samobójstwem".

– Apelowałbym do swoich kolegów i koleżanek, szczególnie do kolegów, o jakieś opamiętanie się – stwierdził Sławomir Nitras i dodał, że "to charakterystyczne, że Grzegorz Schetyna uaktywnia się w sprawach wewnętrznych, a bardzo często brakuje mi jego głosu w sprawach zasadniczych, chociażby w kwestii polityki prowadzonej przez rząd".

Nitras zaapelował do Schetyny, aby ten swoją aktywność "przeniósł w obszar doradztwa wewnętrznego czy też doradztwa Borysowi Budce".

"Dobrze by było, gdyby Donald Tusk..."

Poseł KO został także zapytany o słowa Donalda Tuska na temat obecnych działań Platformy Obywatelskiej. – Jedną z przewag PiS nad opozycją jest ich solidarność z własną przeszłością. Opozycja musi odzyskać pewność siebie, przestać się bać własnych cieni – stwierdził w rozmowie z Jerzym Baczyńskim na łamach tygodnika "Polityka" były premier.

Zdaniem Tuska politycy Platformy Obywatelskiej popełnili błąd zbyt mocno odcinając się od rządów w latach 2007-2015. – Te dość rozpaczliwe gesty dezorientowały wielu wyborców. Albo jesteśmy dumni z naszych dokonań, a mamy powody, by być, albo zejdźmy ludziom z drogi – podkreślił.

Według Sławomira Nitrasa Platforma Obywatelska może być dumna z wielu rzeczy, które zrobiła w przeszłości, ale jest wiele rzeczy, które on osobiście zrobiłby inaczej.

– Dobrze by było, gdyby Donald Tusk też nie miał bezkrytycznego stosunku do swoich rządów. To pomoże na pewno jemu, ale i nam sformułować pewne wyzwania na przyszłość – stwierdził na antenie TOK FM poseł KO.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura