REKLAMA

Julia Tymoszenko w stanie krytycznym po zakażeniu koronawirusem

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym po zakażeniu koronawirusem – taką informację przekazał deputowany Batkiwszczyny Wadym Iwczenko.
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym po zakażeniu koronawirusem.  Julia Tymoszenko w stanie krytycznym po zakażeniu koronawirusem
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym po zakażeniu koronawirusem. / PAP/EPA/ALEKSANDR PROKOPENKO / POOL / POOL


– Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszystkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale nie jest to respirator – poinformował na antenie Ukraine24 Iwczenko.

Deputowany partii byłej premier Ukrainy podkreślił, że są to "inne odpowiednie urządzenia, które są używane zgodnie z obowiązującymi procedurami".

 


Koronawirus na Ukrainie

Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow przekazał, że we wtorek przeprowadzono ok. 33 tys. testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Stwierdzono 1670 zakażeń, a 36 osób zmarło w wyniku COVID-19.

Łącznie na Ukrainie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 110 085 osób, zmarło od początku pandemii 2354 chorych na COVID-19, a wyzdrowiało 53 454 pacjentów. W kraju jest 54 277 aktywnych przypadków SARS-CoV-2, o 1050 więcej niż dzień wcześniej.

We wtorek premier Denys Szmyhal zapowiedział, że w związku z odnotowywaną liczbą zakażeń rząd planuje przedłużenie tzw. kwarantanny adaptacyjnej w kraju do 1 listopada.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura