REKLAMA

[WIDEO] „Komu Robert Lewandowski wręczyłby Złotą Piłkę?”. Mocna odpowiedź polskiego napastnika!

"Komu Robert Lewandowski wręczyłby Złotą Piłkę?" – takie pytanie zadał polskiemu supersnajperowi, zdobywcy tegorocznej Ligi Mistrzów prowadzący Kanału Sportowego. Odpowiedź Roberta Lewandowskiego była niezwykle prosta.
 [WIDEO] „Komu Robert Lewandowski wręczyłby Złotą Piłkę?”. Mocna odpowiedź polskiego napastnika!
/ Twitter/Kanał Sportowy


– Komu Robert Lewandowski wręczyłby Złotą Piłkę? – zapytał polskiego supersnajpera prowadzący Kanału Sportowego.

– Sobie – odparł krótko Robert Lewandowski i poproszony o wytłumaczenie stwierdził, że wraz z drużyną wygrał „wszystko co było do wygrania”, a on w każdym z tych turniejów był królem strzelców.

– Wiadomo, że czasami nacisk z innych stron na danego piłkarza może jest większy, ale wydaje mi się, że piłkarz, który osiągnął tyle co ja, to czy nie wygrałby Złotej Piłki? Każdy inny? – zwrócił uwagę.

 

 

W tym roku Złotej Piłki nie będzie

Przypomnijmy, że w 2020 roku po raz pierwszy w historii plebiscytu Złota Piłka nie zostanie przyznana. Jest to efekt pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Ogrom kibiców i ekspertów uważa, że to decyzja wyjątkowo krzywdząca dla Roberta Lewandowskiego, który wraz z Bayernem Monachium zdobył w tym sezonie Ligę Mistrzów, Puchar Niemiec i Mistrzostwo Niemiec. Ponadto w każdej z tych rozgrywek zdobył także koronę króla strzelców.

W sieci pojawiały się nieśmiałe próby wpłynięcia na decyzję "France Football", jednak najlepiej zorganizowana jest ta przez Bleacher Report Football. Dziennikarze B/R Football stworzyli petycję o przeprowadzenie plebiscytu, a w tej chwili podpisało ją już ponad 150 tys. osób.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lewandowski jednak zdobędzie złotą piłkę? Kibice stoją murem za piłkarzem

 
Dziennikarze B/R Football przygotowali stosowną animację z Robertem Lewandowskim w roli głównej, który puszcza do kibiców oczko. Z materiału jasno wynika kto powinien być głównym zainteresowanym.

Złota Piłka to najbardziej prestiżowa nagroda indywidualna w piłce nożnej. Plebiscyt został zapoczątkowany w 1956 roku, choć przez wiele lat nagrodę zdobyć mogli tylko zawodnicy pochodzący z Europy, a później Ci którzy grali w europejskich klubach. Dopiero od niedawna szanse na zwycięstwo mają piłkarze z całego globu.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura