REKLAMA

A jednak poszedł w łaskę. Trzaskowski: Zwróciłem się do rządu o udostępnienie mostu pontonowego

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski poświęcona awarii układu przesyłowego oczyszczalni "Czajka", w efekcie, której od soboty prowadzony jest zrzut ścieków do Wisły.
 A jednak poszedł w łaskę. Trzaskowski: Zwróciłem się do rządu o udostępnienie mostu pontonowego
/ PAP/Leszek Szymański

Podjęliśmy decyzję, aby awaryjny system przesyłu ścieków był pod Wisłą. Po przeprowadzonych analizach mamy dokładnie wiedzę, w którym miejscu i w jaki sposób przeprowadzić przecisk rur stalowych pod Wisłą - powiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

"Pracowaliśmy w zeszłym roku nad opracowaniem alternatywnego scenariusza przesyłu. Dzisiaj te prace wykorzystujemy po to, żeby rozwiązywać ten problem i podjęliśmy decyzję w związku z tym, jak realizować awaryjny system przesyłu ścieków pod Wisłą"

- podkreślił Trzaskowski.

 

Prezydent Warszawy wskazał, że podczas tych prac znaleziono sposób, jak to zrobić "bezpiecznie". "Po przeprowadzonych analizach mamy dokładnie wiedzę, w którym miejscu i w jaki sposób przeprowadzić przecisk rur stalowych pod Wisłą" - powiedział.

"Od kilku dni prowadzimy rozmowy z firmami, które mogłyby się podjąć tego zadania. Dzisiaj firmy mają nam złożyć w godzinach wieczornych dokładne oferty. Wtedy będziemy mogli mówić o czasie wykonania tego typu prac"

- dodał.

 

- Zwróciłem się do pana premiera i do rządu o udostępnienie mostu pontonowego - przekazał podczas poniedziałkowej konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z kolei szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udzieleniu Warszawie pomocy.

Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek na swoim profilu na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udzieleniu Warszawie pomocy. "W związku z prośbą Prezydenta Rafała Trzaskowskiego Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udzieleniu pomocy dla miasta stołecznego Warszawy. Jutro odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego w Kancelarii Premiera" - napisał Dworczyk.

 

(PAP)

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura