Special animated video "Road to Freedom" prepared for the 40th anniversary of the NSZZ "Solidarność"
31.08.2020 19:54

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Special animated video "Road to Freedom" prepared for the 40th anniversary of the NSZZ "Solidarność" (Independent Self-governing Trade Union “Solidarity”). The exhibition will be on display from September 7 till the end of the month at the main railway stations in Lublin, Kraków and Wrocław, as well as at the Central Railway Station in Warsaw.
af
cyk
Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.08.2020 19:54
Źródło: Tysol.pl
Anna Wiejak: Żydów należy nawracać, a nie odwiedzać ich synagogi
25.03.2026 16:09

Komentarzy: 0
W Internecie wrze po liście, jaki biskupi wystosowali do wiernych 21 marca 2025 roku z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w rzymskiej synagodze większej. Część księży mówi wprost o bluźnierstwie, ponieważ z listu można wywnioskować, że Ofiara Chrystusa była daremna.
Czytaj więcej
Dziś Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia
25.03.2026 07:00

Komentarzy: 0
Dziś przypada w Kościele katolickim Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta obchodzona jest umownie na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W odpowiedzi na apel Jana Pawła II polscy biskupi ustanowili 25 marca również Dniem Świętości Życia.
Czytaj więcej
„Maryja. Matka Papieża” - film o duchowej tajemnicy siły Jana Pawła II niedługo w kinach
11.03.2026 14:34
Kościół katolicki przeżywa dziś wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego
11.02.2026 15:50
Komentarzy: 0
W dniu dzisiejszym Kościół katolicki przeżywa wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes. Stanowi to jednocześnie fundament celebrowanego dziś również Światowego Dnia Chorego, ustanowionego przez papieża Jana Pawła II w 1992 r.
Czytaj więcej
Abp Galbas: Jan Paweł II postawił Światło Chrystusa wysoko na świeczniku swego życia
30.01.2026 10:00

Komentarzy: 0
Abp Adrian Galbas, metropolita warszawski, który przewodniczył Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej, zachęcał, aby spróbować znaleźć chwilę, żeby usiąść przed Panem i pomyśleć o tym "kimże ja jestem, że tyle dostałem, że jestem w Kościele, że mam sakramenty, że mam Słowo, że mam możliwość, by codziennie podchodzić do Światła i odpalać od Niego maleńki kaganek mojego życia".
Czytaj więcej
