REKLAMA

[SONDAŻ] „Platforma drży w posadach”. Niespodziewany wynik najnowszego badania

„Gdyby w wyborach wystartowały jednocześnie ruchy Szymona Hołownia i Rafała Trzaskowskiego, partia Borysa Budki miałaby problemy z wejściem do parlamentu!” – informuje portal wPolityce.pl i przedstawia najnowszy sondaż zrealizowany przez pracownię Social Changes.
Borys Budka ma powody do zmartwień po publikacji sondażu pracowni Social Changes [SONDAŻ] „Platforma drży w posadach”. Niespodziewany wynik najnowszego badania
Borys Budka ma powody do zmartwień po publikacji sondażu pracowni Social Changes
PAP/Adam Warżawa


Według pracowni Social Changes największym poparciem cieszy się niezmiennie Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 36 proc. poparcia respondentów.

Na drugim miejscu znalazłby się projekt Szymona Hołowni „Polska 2050”. Nowy ruch publicysty i prezentera telewizyjnego uzyskałby 23 proc. wynik.

Z kolei na ostatnim miejscu na podium znalazłby się ruch Rafała Trzaskowskiego „Nowa Solidarność”. Prezydent Warszawy mógłby liczyć na 20 proc. poparcia.

Na czwarty miejscu znalazła się Konfederacja. Koalicja narodowców i wolnościowców uzyskałaby 8 proc. wynik. Kolejne miejsce zajęłaby eq aequo Lewica oraz Koalicja Obywatelska. Obydwie partie zanotowałyby 5 proc. wynik.

W Sejmie nie znalazłoby się miejsce dla Koalicji Polskiej (PSL+Kukiz’15). Sojusz Władysława Kosiniaka-Kamysza i Pawła Kukiza zdobyłby jedynie 2 proc. poparcia.

Opcję „inne ugrupowanie” wybrało 1 proc. respondentów.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, w dniach 21 - 24 sierpnia 2020 roku, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1062 osób.

 


Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy
Tygodnik

Opinie

Popkultura