REKLAMA

"Przykład Solidarności zawsze był i będzie przewodnim światłem". Wolne związki zawodowe z Ukrainy i Białorusi gratulują "S" 40-lecia

Przewodniczący Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych Aleksander Jaroszuk, oraz Przewodniczący Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy Mykhailo Volynets napisali listy do NSZZ Solidarność. Przyjaciele związkowcy zza wschodniej granicy pogratulowali legendarnej "S" 40-tych urodzin.
/ solidarnosc.org.pl

Przykład Solidarności zawsze był i będzie przewodnim światłem dla wszystkich tych, dla których słowo "wolność", "godność", "sprawiedliwość", "solidarność" znaczy wiele.

Wasza droga to czterdzieści lat chwalebnej historii, która zmieniła świat, dała nadzieję setek milionom ludzi na lepszą przyszłość w wolnym świecie. 

Jesteśmy z Was dumni!

Każdemu członkowi Solidarności życzymy dobrego zdrowia, niech nigdy nie opuści Was natchnienie i Boża łaska! Sto lat z wdzięcznością za Solidarność!

 

- pisze przewodniczący Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych Aleksander Jaroszuk.

 

W imieniu członków Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy (KVPU) serdecznie gratuluję z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".

Czterdzieści lat temu robotnicy w Stoczni Gdańskiej założyli związek zawodowy "Solidarność", który zapoczątkował powstanie niezależnego ruchu związkowego i walkę o demokrację w Polsce. Wydarzenia te w sierpniu 1980 r. były znaczące dla Europy i całego świata i zapoczątkowały demokratyczne zmiany, które rozlały się na wiele innych krajów. Korzystając z okazji, chcę podkreślić, że wielka odwaga, a także oddanie sprawie demokracji i praw człowieka przywódców i członków NSZZ "Solidarność", zainspirowały pracowników do tworzenia niezależnych związków zawodowych w innych krajach.

Członkowie KVPU głęboko doceniają współpracę z NSZZ "Solidarność", mającą na celu ochronę praw pracowników migrujących i przezwyciężenie wyzwań współczesnego globalnego rynku pracy.


Rocznica daje możliwość nie tylko świętowania osiągnięć, ale także wyznaczania ambitnych celów na przyszłość. Życzę Wam wszelkich sukcesów w realizacji Waszej szlachetnej misji obrony praw pracowniczych i umacniania dobrobytu Waszego kraju.

Z wyrazami  solidarności,

 

- pisze Mykhailo Volynets, Przewodniczący Konfederacji Wolnych Związków Zawodowych Ukrainy (KVPU).

 

NSZZ Solidarność od lat walczy o najważniejsze i podstawowe prawa pracowników nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju - związek angażował się w pomoc zarówno Ukrainie po Majdanie, jak i teraz na Białorusi. Jesteśmy bardzo wdzięczni i jest to dla nas bardzo ważne, że nasi przyjaciele pamiętali też o nas i skierowali słowa gratulacji dla wszystkich członków NSZZ Solidarność z okazji 40-tych urodzin

 

- powiedział w rozmowie z portalem Tysol.pl Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura