REKLAMA

W Warszawie przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. To odpowiedź na ataki ze strony aktywistów LGBT

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 20 września w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają, że Marsz jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT, którzy poprzez swoje prowokacje i działalność naruszają podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie. Inicjatorem oraz organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny.
 W Warszawie przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”. To odpowiedź na ataki ze strony aktywistów LGBT
/ Centrum Życia i Rodziny/czir.org


– Zauważamy wiele obszarów, w których ideolodzy LGBT chcą docierać do najmłodszych i promować wśród nich postawy i poglądy sprzeczne z prawem naturalnym i chrześcijańskim modelem wartości – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Jego zdaniem „przeniknięcie »antywartości« promowanych przez lewicowych ideologów może oznaczać rozpad rodziny, problemy z jej założeniem, a także rezygnację z posiadania dzieci”

Każdego roku Marsz dla Życia i Rodziny jest okazją do manifestacji prorodzinnych postaw, a także naszego przywiązania do wartości pro life. Jednak ze względu na okoliczności, tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny będzie również symbolicznym wyrazem sprzeciwu wobec agresji lewicowych aktywistów, którzy już nie tylko w sposób werbalny atakują wartości chrześcijańskie, kontestują prawo do życia od poczęcia, prawo naturalne czy prawo do wychowywania dzieci w zgodzie z przekonaniami rodziców, ale też dopuszczają się aktów wandalizmu oraz agresji fizycznej.

 


„Ze względu na liczne w ostatnim czasie incydenty i ataki na nasze chrześcijańskie wartości, których dopuścili się lewicowi aktywiści, manifestacja będzie miała również formę apelu do władz o nowelizację przepisów prawnych i zapobieganie profanacjom i znieważeniom symboli religijnych i narodowych” – czytamy na stronie Centrum Życia i Rodziny.

Data: 20 września 2020

Start: Plac Zamkowy w Warszawie, godz. 12:00

Finał: Kościół pw. Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, godz. 13:00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura