REKLAMA

Bezradny Trzaskowski: Rząd od tego jest, żeby pomagać

Rząd od tego jest, żeby pomagać w sytuacjach awaryjnych; tam, gdzie powinien pomóc, chce wystawić rachunek - mówił w programie "Onet Rano" Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
 Bezradny Trzaskowski: Rząd od tego jest, żeby pomagać
/ PAP/Radek Pietruszka

Do kolejnej awarii układu przesyłowego w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia po południu - dokładnie rok od ostatniego uszkodzenia kolektora. W efekcie w Warszawie od kilku dni prowadzony jest zrzut ścieków do Wisły.

– Zostanie zbudowany most pontonowy, zgodnie z oczekiwaniami władz Warszawy – tłumaczył szef KPRM Michał Dworczyk w studiu radia TOK FM. Jak dodał szef KPRM, miasto zapłaci za koszty, które trzeba będzie ponieść przy budowie mostu pontonowego. 

Trzaskowski zapytany o koszty jakie poniesie miasto w związku z naprawą awarii, stwierdził:

– Damy sobie radę, chociaż PiS próbuje tworzyć takie wrażenie, i rok temu też próbowało tworzyć takie wrażenie, że jeżeli wojsko w sytuacjach awaryjnych pomaga, to że to jest coś wyjątkowego. A to jest całkowicie naturalne – powiedział lider Warszawy.

– Państwo i rząd od tego jest, żeby pomagać w sytuacjach awaryjnych. Samorząd nie ma swoich saperów, nie ma możliwości kładzenia mostów. Zawsze tak jest, że czy przy powodzi, czy przy różnego rodzaju awariach rządzący pomagają i to jest naturalne – podkreślił Trzaskowski. Tam, gdzie rząd powinien pomóc – dodał – „chce wystawić rachunek”. 

W jego ocenie rządzący nie chcą wziąć odpowiedzialności za postawienie mostu. 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura